Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do protestów przeciwko oszczędnościowym decyzjom Teresy Kopczyńskiej, dyrektora ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, dołączyli ratownicy medyczni: otrzymali oni propozycję zmiany warunków pracy i płacy, obejmującą m.in. zmniejszenie obsady karetki, nałożenie na ratowników dodatkowych obowiązków i obniżkę pensji.

Mateusz Wszół, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Ratowników w Dąbrowie Tarnowskiej nie wyobraża sobie sytuacji, kiedy zdarzy się konieczność wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wtedy jedna karetka będzie musiała wezwać drugą na pomoc, bo zabraknie ratownika - informuje Dziennik Polski.
Pomysł dyrekcji zakłada też, że z pogotowia znikną kierowcy, których szpital razem z karetkami wynajmuje od Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego. Ich zadania mieliby przejąć pozostali pracownicy pogotowia, a nawet ratownicy medyczni.

Nowy regulamin, który pracownicy pogotowia otrzymali do akceptacji w ostatnich dniach, zakłada również redukcję ich pensji, nawet o 40 proc. Ratownicy nie ukrywają, że zarobki w wysokości 1100 zł są dla nich nie do zaakceptowania.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

R05k
+1 #1 R05k 2014-03-11 10:14
Ja mam 2 propozycje dla Pani Kopczyńskiej.
1. Niech sama sobie obniży pensje będzie więcej kasy w ZOZ.
@. Niech zrezygnuje z funkcji bo widać, że nie leży jej na sercu dobro i bezpieczeństwo potrzebujących pomocy medycznej ludzi.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account