Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Tak od 3 lutego nazywa się konińskie pogotowie. To pierwsza samodzielna tego typu placówka w kraju.

Konińskie pogotowie jest już spółką prawa handlowego. Poza nazwą jednak niewiele się zmieniło. Do pacjentów wyjeżdżają te same zespoły ratownictwa medycznego, a w stacji pracuje nadal 218 osób, z czego około setki to personel medyczny, a 40 osób stanowi personel lekarski. - Wszyscy pracownicy przeszli do nowej spółki – zapewnia Barbara Szeflińska, prezes Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie. - W miarę rozwoju spółki kadra będzie się zwiększać – dodaje.

Komercjalizacja pogotowia ma dać mu większe możliwości pozyskiwania pieniędzy np. z Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jako spółce z jednoosobowym zarządem i radą nadzorczą, decyzja co do aplikowania po środki zewnętrzne będzie zapadała szybciej. Do tej pory wszystko musiała zatwierdzać rada społeczna, a decyzję podejmował zarząd województwa wielkopolskiego lub sejmik. - Z pozyskanych pieniędzy przede wszystkim planujemy wymianę sprzętu i ambulansów – mówi Barbara Szeflińska.

Stacja pogotowia ratunkowego w Koninie ubiegły rok zakończyła z zyskiem na poziomie 400 tys. zł. Miesięcznie zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżają do około 1500 zdarzeń.

Źródło: lm.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account