Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak informuje "Panorama Leszczyńska", mieszkańcy gminy Przemęt dostają telefony od firmy, rzekomo związanej z urzędem, która oferuje im "przyspieszony" przyjazd karetki pogotowia do potrzebujących. Usługa kosztuje ok. 80 zł.

Gminni urzędnicy ostrzegają, że to oszustwo. Podkreślają, że firma w żaden sposób nie jest powiązana z urzędem i najprawdopodobniej próbuję wyłudzić pieniądze od mieszkańców. Dlatego też urzędnicy zachęcają, aby każdy, kto otrzyma taki telefon zanotował dane firmy, poprosił o przedstawienie się osoby telefonującej i podanie numeru telefonu, z którego dzwoni. Zachęcają też, aby mieszkańcy poinformowali o tym fakcie odpowiednie służby.
Temat trafił na podatny grunt. Brak karetki pogotowia w gminie Przemęt jest sprawą, która od kilku lat wywołuje duży niepokój. Mieszkańcy gminy z miejscowości najdalej oddalonych od stolicy powiatu (takich jak: Popowo Stare, Biskupice czy Sokołowice)  do Wolsztyna mają około 40 km. Zakładając dobre warunki drogowe i natychmiastowy wyjazd karetki chory trafi do szpitala po upływie około półtora godziny. (mach)

Źródło: panorama.media.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account