Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister zdrowia zaakceptował aktualizację Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa małopolskiego. Przewiduje on, że od 1 kwietnia br. w Bieczu, będzie stacjonowała dodatkowa karetka pogotowia ratunkowego.

Decyzja ministra wprowadza także w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego podział Małopolski na 2 rejony operacyjne: krakowski i karpacki, w którym znalazły się m.in. powiaty nowosądecki, gorlicki i limanowski. Dodatkowy zespół ulokowany w Bieczu stanowić będzie wzmocnienie dla pogotowia ratunkowego funkcjonującego w strukturze Szpitala św. Jadwigi, które obecnie dysponuje czterema zespołami RM, w tym dwoma stacjonującymi w Gorlicach, jednym w Uściu Gorlickim i jednym w Łużnej.

Zwiększenie ilości zespołów ratownictwa medycznego i optymalne rozlokowanie ich w terenie zapewni znacznie szybszy dojazd karetki do pacjentów, a co za tym idzie podjęcie szybszej i skuteczniejszej akcji ratunkowej.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account