Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

11 osób zatruło się tlenkiem węgla w przychodni w Ulanowie (woj. podkarpackie). Wśród poszkodowanych są też ratownicy medyczni i lekarz, którzy udzielali pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło we wtorek popołudniu. - W przychodni zastaliśmy osiem osób. Przy pomocy urządzeń pomiarowych stwierdziliśmy stężenie tlenku węgla. Wcześniej poszkodowane zostały trzy osoby. To ratownicy medyczni łącznie z lekarzem z zespołu ratownictwa medycznego - poinformował Zbigniew Dudzik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.

Strażacy ewakuowali zatrute tlenkiem węgla osoby i udzielili im pierwszej pomocy. - Przewietrzyliśmy także budynek. Trudno obecnie stwierdzić, z jakich urządzeń wziął się tam tlenek węgla. Policja prowadzi odrębne postępowanie w tej sprawie - dodaje Dudzik. W sumie 11 poszkodowanych trafiło do szpitala w Stalowej Woli.Stan stabilny. Piotr Wyjadłowski, lekarz z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego, potwierdził, że nic nie zagraża życiu ludzi, przyjętych do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla. Ich stan jest stabilny.

- Obecnie pacjenci są poddawani zabiegom w komorze hiperbarycznej - powiedział Wyjadłowski. Dodał, że wśród zatrutych nie ma dzieci.

Źródło: tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
+1 #1 Darth Vader 2014-02-13 14:10
Stan stabilny, nic nie zagraża i... hiperbaria!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account