Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzisiaj przekazaliśmy część maskotek dla najmniejszych pacjentów w karetkach. Jak powszechnie wiadomo, dzieci które ucierpiały w wypadkach lub poważnie chorują wymagają szczególnej opieki. Jadąc do szpitala często towarzyszy im olbrzymi stres. Teraz  mali pacjenci dostaną maskotkę.

Harold w karetce

Fot. Owieczka Harold już w karetce

Jak wcześniej informowaliśmy, dzięki inicjatywie portalu Ratownik-med.pl, uzyskaliśmy pluszowe maskotki dla dzieci w karetkach. Organizatorzy akcji "Harold, czyli owca w szpitalu" ( http://www.haroldwszpitalu.pl/ ), odpowiedzieli na nasz apel i przeznaczyli część pluszowych owieczek do karetek.

Akcja głównie skupiała się na dzieciach w opiece szpitalnej. Dzięki naszemu apelowi, organizatorzy akcji dostrzegli również potrzebę walki ze stresem  już w pierwszych minutach po zdarzeniu. Dzieci które chorują, lub ucierpiały w wypadku, najczęściej do szpitala przyjeżdżają karetką. Ratownicy doskonale wiedzą jak wielkie "działanie terapeutyczne", ma taki drobny upominek. W większości stacji ratownictwa medycznego wręcza się dzieciom maskotki, np. Misie Ratownisie, teraz będzie można podarować wesołą pluszową owieczkę.

Haroldy w karetce P35

Haroldy w karetce P35

Fot. Pluszowe maskotki w karetce zespołu P35 z Rymania

Pierwsze Haroldy już trafiły do Posterunku Ratownictwa Medycznego w Rymaniu. W Rymaniu stacjonuje zespół P35 który często interweniuje podczas wypadków na DK6. Pozostałe maskotki trafią do zespołów P34 i S24 z Kołobrzegu. Wymienione zespoły wchodzą w struktury Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - filia Kołobrzeg. Jeżeli tylko uda  się rozszerzyć tą akcję, na pewno sukcesywnie będziemy przekazywali maskotki do pozostałych karetek.

Więcej zdjęć w galerii: Maskotki dla dzieci w karetkach

Strona i profil organizatora akcji: "Harold, czyli owca w szpitalu":

http://www.haroldwszpitalu.pl/

https://www.facebook.com/Haroldczyliowcawszpitalu

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
+3 #1 Darth Vader 2014-02-08 21:27
Sympatyczne pluszaki :lol:
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+2 #2 marcin1975rm 2014-02-09 09:26
Już są! Karetka mała, a one włażą wszędzie ;-)
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account