Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miło nam poinformować, że dzisiaj do naszej redakcji kurier przyniósł cały karton Haroldów! Harold, czyli pluszowa owieczka która jest wręczana dzieciom w szpitalu. Projekt adresowany jest do Małych Pacjentów i ich rodziców. Jego celem jest wsparcie rodziców w przygotowaniu ich pociech na pobyt w szpitalu.

Nasza redakcja nawiązała współpracę z inicjatorami akcji "Harold czyli owca w szpitalu". Jesteśmy mile zaskoczeni, prawie natychmiast otrzymaliśmy odpowiedź ze strony projektu.

Haroldy - pluszowe owieczki do karetki

Fot. Haroldy, pluszowe owieczki do karetki

Na czym polega akcja "Harold czyli owca w szpitalu"?

Pragniemy, aby nasza pomoc była wielowymiarowa. Poprzez stronę chcemy wspierać merytorycznie rodziców, dodając im odwagi, aby mogli stawić czoło przeciwnościom. Mamy nadzieję, że dzięki Haroldowi i jego opowieści Mali Pacjenci odnajdą poczucie bezpieczeństwa i zyskają pewność, że w szpitalu wszyscy pracują po to, aby mogli oni jak najszybciej wrócić do domu. Oprócz pomocy merytorycznej, ważne jest również wsparcie finansowe, które jest niezbędne, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze leczenie. Dlatego podjęliśmy współpracę z Fundacją TVN „Nie jesteś sam”, wspierając finansowo jej podopiecznych. W ramach projektu książeczki o Haroldzie oraz maskotki trafiły do szpitali na oddziały dziecięce oraz do fundacji (TVN „Nie jesteś sam” oraz „Nasze dzieci”).

Nasze cele

Wprowadzić kolor do szpitali i dać dzieciom przestrzeń, w której zapomną o tym, że są chore. Chcemy, aby Harold odwiedził jak najwięcej oddziałów oraz szpitali dziecięcych i stał się ich częścią. Zamierzamy odwiedzać Małych Pacjentów i umilać im pobyt w szpitalu m.in. czytając książeczki „Harold czyli owca w szpitalu”. Mamy nadzieję, że poprzez naszą inicjatywę przyczynimy się do zapewnienia Małym Pacjentom spokojnego i bezpiecznego pobytu w szpitalu.


Inicjatywa portalu Ratownik-med.pl

Pisząc do organizatorów akcji, pragnęliśmy zwrócić uwagę, że mali pacjenci są narażeni na stres już w drodze do szpitala. Bardziej komfortowo taka wyprawa przebiega w towarzystwie obojga rodziców i najbliższych. Jednak czasami bywa tak, że dzieci trafiają do szpitala karetką. Wtedy już w opiece przedszpitalnej może im towarzyszyć ogromny stres. Z doświadczenia wiemy, że wręczenie dziecku takiej pluszowej zabawki czyni cuda. Maluchy w karetce stają się spokojniejsze, bardziej ufają zespołowi z karetki, a ratownikom jest łatwiej prowadzić swoje czynności.

Organizatorzy akcji "Harold czyli owca w szpitalu" szybko zareagowali na nasz pomysł i już dzisiaj w naszej redakcji zagościły pluszowe owieczki. Teraz Haroldy zostaną przekazane do karetek ratownictwa medycznego, gdzie w finale będą czekały ze swoją misją na małych pacjentów. Oczywiście o przekazaniu pluszaków będziemy informowali.

Haroldy - pluszowe owieczki do karetki

Haroldy - pluszowe owieczki do karetki

Fot. Pluszowe maskotki dla dzieci w karetkach

Więcej informacji o akcji na stronie organizatora:

www.haroldwszpitalu.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account