Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu Dobrzyniu została przeprowadzona druga edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Policjanci doskonalili umiejętności postępowania z osobami, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia oraz ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Funkcjonariusze przeprowadzali również symulacje zdarzeń drogowych, podczas których udzielali pomocy osobom, u których na wskutek wypadku doszło do obrażeń ciała. Policjanci ćwiczyli algorytm postępowania z pacjentem urazowym – ITLS (badanie w kierunku poszukiwania, zaopatrywania i zapobiegania obrażeniom ciała u osób poszkodowanych). Podczas warsztatów ćwiczono również udzielanie pomocy z uwzględnieniem różnic postępowania wobec dzieci, kobiet ciężarnych oraz atraumatycznego postępowania wobec rannych/potrąconych pieszych i motocyklistów. Funkcjonariusze po zakończeniu warsztatów otrzymali indywidualne apteczki na pas główny, w których znajdują się m.in. opatrunki, maseczka do prowadzenia resuscytacji, folia termiczna czy nożyczki.

W Golubiu Dobrzyniu podczas trwania warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostało przeszkolonych i wyposażonych w apteczki medyczne 40 policjantów.

Źródło: policja.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account