Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kilku, a nawet kilkunastu pijanych bezdomnych przebywa w tygodniu w elbląskich szpitalach. W związku z tym, że są w stanie upojenia alkoholowego muszą być pod stałą kontrolą lekarza. Osoby powyżej 3 promili alkoholu we krwi przebywają w izbach przyjęć elbląskich szpitali lub na oddziałach ratunkowych. Tam zajmują się nimi pielęgniarki i lekarze. Jeśli podczas obserwacji pojawią się dodatkowe schorzenia, pacjent zostaje przyjęty na oddział. Wtedy pojawia się problem.

Pacjenci, o których mowa, zazwyczaj nie zhańbią się użyciem mydła, szamponu czy szczoteczki do zębów. Stan ich higieny osobistej pozostawia wiele do życzenia. W momencie, kiedy lekarz zadecyduje o przyjęciu delikwenta na oddział szpitalny, pacjentem zajmują się pielęgniarki. - Musimy takiego pacjenta umyć, ogolić, odwszawić, dać mu czyste ubrania.

Często odór jest nie do zniesienia – dowiadujemy się od personelu w jednym z elbląskich szpitali. - Kiedy pacjenci zaczynają trzeźwieć, robią się agresywni, przeklinają i bardzo utrudniają pracę w Szpitalu – dodają pracownicy.
Więcej: info.elblag.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account