Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę (26.10) po raz siódmy przeprowadzone zostały Powiatowe Zawody Ratownictwa Medycznego dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. W zawodach wystartowała rekordowa ilość 15 drużyn OSP, które w 4-osobowych zespołach miały za zadanie rozwiązanie testu teoretycznego oraz praktyczne udzielanie pomocy poszkodowanym na 5 zaimprowizowanych stanowiskach.


1. Oparzenie chemiczne.
Młoda kobieta, pracująca w hurtowni zajmuącej się sprzedażą środkow chemicznych, podczas zdejmowania z półki uszkodzonego opakowania z sodą kaustyczną, została nią obsypana. W wyniku wypadku doszło u niej do poparzenia chemicznego II stopnia obu przedramion oraz dłoni. Dodatkowo kobieta potarła zanieczyszczoną dłonią jedno oko, które jest mocno zaczerwienione, łzawi, a poszkodowana odczuwa silny ból.

2. AED
Mężczyzna jadący żoną samochodem zaczął odczuwać ból w klatce piersiowej. Zatrzymał samochód na poboczu, oparł głowę o kierownicę po czym stracił przytomność. Kobieta wezwała pomoc. W chwili przybycia zastępu ratowniczego, mężczyzna siedział w samochodzie, oparty o kierownicę. Kobieta chodziła zdenerwowana wokół pojazdu. Sytuacja wydarzyła się w pobliżu remizy OSP gdzie znajdował się defibrylator AED.

3. Zadławienie.
Opiekunka zajmująca się 6-miesięcznym niemowlakiem. Podczas przewijania malec wkłada do buzi małą nakrętkę od kremu. Opiekunka stara się usunąć nakrętkę z buzi dziecka palcem, ale bezskutecznie. Dziecko dławi się. W chwili przybycia zastępu ratowniczego, kobieta biega z dzieckiem na ręku i nie chce przekazać go ratownikom.

4. Ciało obce.
Na terenie jednej z firm

kobieta została przebita prętem metalowym, który wystawał zarówno z przodu jak i z tyłu na wysokości jamy brzusznej.
Ratownicy w czasie badania diagnozowali twardy i bolesny brzuch oraz brak czucia poniżej pasa.
Najwięcej trudności sprawiało prawidłowe ułożenie poszkodowanej z uwagi na wystający pręt.

5. Wypadek
Motocykl zderzył się czołowo z autobusem. Kierowca autobusu w czasie wypadku uderzył twarzą w kierownicę, w wyniku czego pojawił się krowotok z nosa. W chwili przybycia zastępu ratowniczego, chodził wokół pojazdu trzymając się za nos, z którego leciała krew.
Motocyklista leżał na jezdni w kasku i ubraniu motocyklowym.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Skalmierzyce. Drudzy byli strażacy z OSP Daniszyn, a trzecie miejsce zdobyli strażacy z OSP Sośnie.

Końcowa klasyfikacja VII Powiatowych Zawodów Ratownictwa Medycznego:

1. OSP Skalmierzyce ... - 205 pkt
2. OSP Daniszyn ........... - 192 pkt
3. OSP Sośnie ................ - 191 pkt
4. OSP Ostrów Wlkp. .. - 188 pkt
5. OSP Antonin ............. - 185 pkt
6. OSP Sobótka ............. - 185 pkt

Źródło: ostrow24.tv

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account