Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kierowca karetki, ratownik medyczny i pacjent trafili do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w Płocku. Około godziny 15.50 w okolicy ronda Wojska Polskiego zderzyło się audi z karetką jadącą na sygnałach. O wypadku redakcję Kontaktu 24 poinformował jeden z internautów.

Jak poinformował nas st. asp. Andrzej Lewicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, pojazd uprzywilejowany jechał na czerwonym świetle.

"Około godziny 15.50 w okolicy ronda Wojska Polskiego doszło do zderzenia audi z karetką jadącą na sygnałach. Audi przejechało na zielonym świetle, karetka na czerwonym, ale jest to pojazd uprzywilejowany. Pod wpływem uderzenia karetka przewróciła się na bok. Trzy osoby z karetki (pacjent i dwie osoby) zostały przewiezione do szpitala" - poinformował rzecznik.

Jak dodał st. asp. Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pacjent to 80-letni mężczyzna. Obsługę karetki stanowiło dwóch mężczyzn: kierowca z uprawnieniami ratownika medycznego i ratownik medyczny.

Kierowca karetki i kierowca audi (34-letni mieszkaniec powiatu płockiego) zostali już przebadani na obecność alkoholu we krwi. Byli trzeźwi.

Źródło: tvn24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

tatar
0 #1 tatar 2013-10-28 19:57
Z tego co mi wiadomo to kierowca karetki powinien zachować szczególną ostrożność wjeżdżając na czerwonym. Nie zawsze słychać czy widać nadjeżdżającą karetkę w takich właśnie miejscach. Bo albo są budynki(sklepy) na samym rogu,a i kierujący audi mógł mieć włączone radio. Więc teoretycznie wina leży po stronie kierowcy karetki.
Zgłoś administratorowi
mateusz1
0 #2 mateusz1 2013-10-28 21:21
niestety wina kierującego ambulansem. Swoją drogą kierowca z uprawnieniami rat.med? Raczej rat.med z uprawnieniami do prowadzenia poj.uprzywilejo wanych. Sam takim jestem, żeby nie było komentarzy ,iż się nie znam bo... to, tamto
Zgłoś administratorowi
MJ
+1 #3 MJ 2013-10-29 09:37
Wina Ratownika medycznego??? a przecież każdy kierujący ma obowiązek zachować ostrożność wjeżdżając na skrzyżowanie !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account