Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak informuje portal Esanok.pl w dniach 24-25 października 2013 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku przy współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Szpitalem Specjalistycznym SPZOZ w Sanoku, Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Polskim Czerwonym Krzyżem organizuje II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową pt. „Podmioty Ratownicze w Systemie Bezpieczeństwa Państwa”.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz dh Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń z zakresu systemu zintegrowanego ratownictwa, a także dzielenie się wiedzą i umiejętnościami z tej dziedziny, propagowanie idei wolontariatu w służbach ratowniczych oraz integracja środowisk Polski, Ukrainy i Słowacji.
W konferencji udział wezmą profesjonaliści z zakresu ratownictwa medycznego. Swój udział zapowiedziało ponad 200 osób, w tym również: starostowie z województwa podkarpackiego, komendanci powiatowych straży pożarnych z województw podkarpackiego i lubelskiego, osoby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe w powiatach, ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki systemu, strażacy zawodowi oraz ochotnicy.

Konferencja rozpoczyna się dnia 24 października 2013 roku (czwartek) o godz. 15.00 w sali widowiskowej Sanockiego Domu Kultury. W piątek 25 października 2013 roku organizatorzy przewidują warsztaty terenowe w Sieniawie k. Krosna. Uczestnicy warsztatów znajdą się w środku zdarzenia z wieloma poszkodowanymi, a tym samym zapoznają się ze specyfiką współdziałania służb ratunkowych na lądzie, na wodzie i w powietrzu (Pogotowie Ratunkowe, Państwowa Straż Pożarna i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż, Straż Graniczna, Prokuratura, Policja, Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami „STORAT”).

Źródło: esanok.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account