Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie wpadli na innowacyjny pomysł w skali kraju. Pomysł prosty i tani do wdrożenia, który może ułatwić pracę ratowników medycznych.
Chodzi o zapewnienie seniorom pudełek, w których będą przetrzymywać najważniejsze informacje - o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy numery telefonów do rodziny.

- Ratownicy medyczni często interweniują u chorych, samotnych osób - opowiada Ewa Kłosowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. - Często nie wiedzą, gdzie szukać informacji o wynikach badań, przyjmowanych lekach. Zdarza się, że pacjenci są nieprzytomni, albo z powodu podeszłego wieku nie są w stanie udzielić lekarzom wystarczających informacji. Także my jako MOPS mieliśmy z tym problem. Po jednej z akcji stwierdziliśmy, że trzeba namówić seniorów, by w jednym miejscu przechowywali te istotne informacje. Wybór padł na lodówkę - bo każdy ją ma. Najpierw myśleliśmy, że projektem obejmiemy tylko osoby starsze. Ale każdego przecież może spotkać podobna sytuacja.

Więcej: trojmiasto.gazeta.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
+2 #1 Darth Vader 2013-10-12 09:48
Cios... :cry:
Zgłoś administratorowi
15-ty
+3 #2 15-ty 2013-10-12 17:51
Bardziej bzdurnego pomysłu nie spotkałem. Przecież do takiego pudełka nie zmieści się dokumentacja medyczna pacjenta. Jak nie będzie pudełka na widoku, to już widzę co wyniknie z przeszukiwania mieszkania przez ratowników... :))
Poza tym trafna jest uwaga, że na podstawie PESEL można już i w Polsce wiele dowiedzieć się o pacjencie, a informacje włożone przez starszą osobę do takiego pudełka mogą być już dawno nieaktualne i żaden lekarz w szpitalu absolutnie nie będzie brał ich pod uwagę. Uważam, że tylko kompletny laik mógł coś takiego wymyślić.
Zgłoś administratorowi
15-ty
-1 #3 15-ty 2013-10-12 17:52
Jeszcze jedno, nazwa jest wprost zaczerpnięta z zastrzeżonej nazwy "Sieć Życia" autorstwa Sztabu Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej ( http://ratownictwo.org ), której przerabianie i adaptacja jest, zgodnie z Ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych, prawnie zabronione. Co gorsze, nazwa ta wprowadza ludzi w błąd, że pudełka te mają coś wspólnego z tą siecią, która używa nazw swojego autorstwa np. "Przycisk Sieci Życia" do określania urządzeń przy pomocy, których można wezwać pomoc w sytuacji nagłego zagrożenia. Działający całkowicie na zasadach non-profit Sztab Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej nawet publicznie zastrzega ( http://ratownictwo.org/home/regulamin/ ).
Znowu ktoś chce, żeby z publicznej kasy zapłacono mu za, do niczego się nie nadający, jego produkt.
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
0 #4 marcin1975rm 2013-10-13 09:27
Bzdura jakiej dawno nie było!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account