Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Portal "Echodnia.eu" donosi o kolejnym wypadku z udziałem karetki. Dzisiaj, około godziny 9.30 na ulicy Krakowskiej w Kielcach duży kursowy bus mercedes vario pełen ludzi uderzył w tył karetki pogotowia, transportującej chorą kobietę. Kilka osób odniosło obrażenia, droga została całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło na jezdni prowadzącej w kierunku Kielc. Ze wstępnych ustaleń wynika, że duży bus marki mercedes vario relacji Chęciny - Cieśle - Kielce pełen pasażerów uderzył w tył karetki pogotowia należącej do Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Jak powiedzieli nam świadkowie wypadku, karetka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, wtedy uderzył w nią z dużą siłą bus. Uderzenie było tak silne, że karetka została przesunięta o około 50 metrów.
Najbardziej poszkodowana została starsza, 79-letnia kobieta z Oleszna w powiecie włoszczowskim, którą do szpitala transportowała karetka. W wyniku wypadku ma złamane obie nogi i inne liczne obrażenia. Chwilę przed nią do szpitala także w poważnym stanie inny ambulans zabrał sanitariusza z rozbitej karetki. Kilka osób jadących busem również jest rannych.

Na miejscu pomoc niosło aż pięć karetek pogotowia, które odwoziły poszkodowanych do szpitali lub udzielały pomocy na miejscu.

Wstępnie mówiło się, że do szpitali trafiło siedem osób. Około godziny 11 karetki pogotowia ponownie wróciły na miejsce wypadku. Źle poczuło się kolejnych trzech pasażerów busa, których także odwieziono do szpitala. Liczba osób poszkodowanych wzrosła do dziesięciu.

Ulica Krakowska od strony Chęcin w kierunku Kielc jest całkowicie nieprzejezdna. By zapewnić przejezdność, ruch został przeniesiony na północną jezdnię ulicy Krakowskiej, jest kierowany przez policjantów.

Więcej, film i zdjęcia: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account