Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Największy w Polsce i jeden z największych w Europie rejestr ostrych zespołów wieńcowych, prowadzony przy Śląskim Centrum Chorób Serca (ŚCCS) w Zabrzu, ma być wkrótce sygnowany przez ministra zdrowia, co zapewni finansowanie temu przedsięwzięciu.

Ogólnopolski rejestr działa od 2005 r., wcześniej - od 2003 r. - istniał w wersji pilotażowej, obejmującej jedynie województwo śląskie. Jak poinformował PAP główny badacz rejestru, prof. Lech Poloński, na koniec 2012 r. obejmował on 461 tys. 343 chorych, którzy byli hospitalizowani z rozpoznaniem ostrego zespołu wieńcowego, czyli zawału serca lub niestabilnej choroby wieńcowej. Rejestr obejmuje obecnie około połowy hospitalizacji w Polsce z powodu tych chorób, zgłaszanych przez szpitale z całej Polski.

- Od września ub.r. w porozumieniu z ministrem zdrowia prowadzimy działania sankcjonujące rejestr jako ustawowo powołany przez ministra zdrowia - tak miało być już od 1 stycznia br. Jeśli uzyskamy zgodę, to oprócz formalnego zezwolenia na funkcjonowanie mamy także obiecane finansowanie, co pozwoli rozszerzyć zakres działania rejestru - wyjaśnił prof. Poloński.

Więcej: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account