Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Fiat Ducato z trzylitrowym silnikiem o mocy 180 koni mechanicznych trafił na wyposażenie Oddziału Ratunkowego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Nowy wóz będzie pełnił funkcją ambulansu podstawowego.

Karetka kosztowała 280 tysięcy złotych, zakup w całości pokrył szpital. Takiego sprzętu nie ma nikt w regionie.

Wyjaśniał Bogumił Kieruńczak z firmy, która dostarczyła nowy ambulans. Nowoczesna karetka ma wiele rozwiązań, których do tej pory nie miał żaden inny wóz raciborskiego pogotowia. Jednym z nich jest przejście między kokpitem kierowcy a częścią transportową. Włodzimierz Kącik, zastępca dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

Podobnego typu sprzętu trudno szukać w regionie. - Zakup nowej karetki jest wielkim wydarzeniem w skali całego województwa - mówi Piotr Skołowski, kierownik Oddziału Ratunkowego Szpitala.

Tabor Oddziału Ratunkowego składał się do tej pory z 4 karetek - dwóch zespołów podstawowych i 2 karetek specjalistycznych. Oddział dysponował także wozem transportowym i dwoma karetkami zapasowymi. To samochody które mają od 7 do 15 lat. Nowy nabytek zastąpił jeden z wozów w podstawowym zespole i mocno odmłodził tabor. Co więcej w niedługim czasie skład taboru ulegnie dalszym zmianom. Dyrekcja szpitala jeszcze w tym roku ma w planach zakup kolejnej, nowoczesnej karetki.

 

Czytaj więcej, zdjęcia: vanessa.com.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
0 #1 Darth Vader 2013-02-03 07:29
Nowoczesna karetka ma wiele rozwiązań, których do tej pory nie miał żaden inny wóz raciborskiego pogotowia. Jednym z nich jest przejście między kokpitem kierowcy a częścią transportową.
Jestem, qrwa, wzruszony...
Zgłoś administratorowi
RKTS
0 #2 RKTS 2013-02-03 10:05
Ha ha dobry dowcip no ale tak właśnie wygląda pogotowie pod szpitalem najgorszy sprzęt i na nic nie ma pieniędzy u nas w pogotowiu najstarsze auto ma 7lat i to transportówka a specjalistyczne i podstawowe max 5lat.Tak ogólnie lepiej jeździć 5-7 letnim mercem niz nowym ducato nie wiem z czego Racibórz się tak cieszy,żenada.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account