Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego wygrała w sądzie sprawę z NFZ, który odrzucił jej ofertę w konkursie na nocną i świąteczną pomoc ambulatoryjną dla południowej części Radomia. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest prawomocny.

Prawnicy pogotowia uważają, że skoro sąd uznał, że oferta pogotowia powinna być rozpatrzona, NFZ powinien konkurs unieważnić i ogłosić nowy. NFZ nie zajął stanowiska w tej sprawie.

Dotyczy ona konkursu, jaki ogłosił mazowiecki oddział Funduszu na nocną i świąteczną pomoc ambulatoryjną dla południowej części miasta. W konkursie NFZ ofertę pogotowia odrzucił, gdyż komisja stwierdziła, że oferent napisał w niej nieprawdę.

Jak uzasadniał NFZ, ofertę odrzucono, bo na pytanie dotyczące zapewnienia diagnostyki RTG i laboratoryjnej pogotowie odpowiedziało twierdząco. Dyrektor pogotowia podkreślał, że posiadanie RTG i laboratorium nie było w konkursie wymogiem koniecznym, lecz dodatkowo punktowanym. Miał też umowę przedwstępną ze szpitalem na korzystanie z aparatury. Dlatego w ankiecie napisano, że szpital jest w stanie wykonywać takie badania.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

marcin1975rm
0 #1 marcin1975rm 2013-01-05 09:33
Ten wyrok to najlepszy dowód na niekompetencję urzędników z NFZ. Oczywiście za wszystko zapłaci pan, pani, społeczeństwo.. .
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account