Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Partnerstwo ponad granicami: stanie się hasłem przewodnim konferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej organizowanej w kwietniu 2013 roku we Wrocławiu i Karpaczu. Kongres, zgodnie z tradycją, uzyskał poparcie IFEM, ACEP, AAEM, EuSEM.

W 2013 roku organizatorzy pragną zwrócić szczególną uwagę nie tylko na przełamywanie barier interdyscyplinarnych i przekraczanie granic geograficznych w kreowaniu europejskiej medycyny ratunkowej, ale również na pokonywanie barier intelektualnych między światem polityki a światem medycyny stosowanej.

Uwaga zostanie zogniskowana także na aspektach akademickiego rozwoju medycyny ratunkowej i szeroko rozumianych wymagań jej aplikacji klinicznych – szczególnie wobec rosnących możliwościach technologii medycznych, w tym technik przepływu informacji i praktyk telemedycznych.

- Obecnie – na przełomie pierwszych dekad XXI wieku – jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju medycyny ratunkowej w jej wymiarze klinicznym i naukowo – badawczym. Jej rozwój przekracza nie tylko granice geograficzne w skali globu i poszczególnych kontynentów, ale również granice pomiędzy tradycyjnymi dyscyplinami medycznymi. Na naszych oczach kształtuje się wielka globalna rodzina medycyny ratunkowej, z tak wybitnymi przedstawicieli na czele jak: Judith Tintinalli, Peter Cameron, Joe Lex, Jim Holliman, Venkataraman Anantharaman, Herman Delooz, Marc Sabbe, Abdel Bellou, David Williams, David Yates, Patrick Plunkett, Gautam Bodiwala, Terry Mulligan i wielu innych. Jesteśmy w stałej gotowości zebrać się na szczególne wezwanie w każdym zakątku globu, aby wesprzeć się wzajemnie w budowie i utrwalaniu kształtu współczesnego modelu medycyny ratunkowej. Zawsze w oparciu o służebną misję tej dyscypliny wobec osoby w nagłym zagrożenia życia lub zdrowia. Świadczą o tym tradycje takich wspaniałych wydarzeń jak światowe kongresy ICEM, kongresy śródziemnomorskie, kongresy międzykontynentalne jak Euro-Asian Congress of EM, kongresy kontynen- talne jak European Congress of EM, African Congress of EM i wiele podobnych - pisze prof. Juliusz Jakubaszko w zaproszeniu na kongres.

 

 

Źródło: medicalnet.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
0 #1 Darth Vader 2013-01-04 09:21
Znaczy party dla doktorów ;-)
Zgłoś administratorowi
Migotka27
-2 #2 Migotka27 2013-01-04 18:21
i dla ratowników z międzynarodowym i uprawnieniami
Zgłoś administratorowi
Darth Vader
0 #3 Darth Vader 2013-01-04 19:28
Cytuję Migotka27:
i dla ratowników z międzynarodowymi uprawnieniami

A kto to taki?
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account