Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz zdymisjonował szefa Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Leszka Sikorskiego i 5 pracowników na stanowiskach kierowniczych - poinformowało Radio ZET. Powód? Zatajanie opóźnień we wprowadzaniu systemów informatycznych.

Dymisje za opóźnienia w informatyzacji ochrony zdrowia to tylko potwierdzenie wcześniejszych ustaleń NIK i kontroli przeprowadzanych przez resorty odpowiedzialne za środki unijne. Chodzi między innymi o opóźnienia w systemie do obsługi statystyki szpitalnej czy systemie wspomagania ratownictwa medycznego.

Efekt? Teraz Ministerstwo Zdrowia będzie musiało zwrócić ponad 5 milionów złotych unijnej dotacji za wciąż nie uruchomione systemy informatyczne.wy

Źródło: wyborcza.biz

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

netze
+1 #1 netze 2012-11-23 16:50
Wyrazy współczucia Panie ministrze, to tylko kropla w morzu, a pewnie są jeszcze inni którzy cichutko siedzą pod miotłą i modlą się aby unia nie upomniała się o inne sprawy.
Zgłoś administratorowi
shire
+1 #2 shire 2012-11-24 14:25
Pana ministra zdrowia, z lat jego funkcjonowania w rządzie Leszka Millera, zapamiętałem jako zakompleksioneg o bufona. To się musiało tak skończyć. Czy ten Pan poniesie z tego tytułu jakiekolwiek konsekwencje? Wątpię. Konsekwencje z tego tytułu poniesiemy My wszyscy. Podatnicy.
Zgłoś administratorowi
ww61
+1 #3 ww61 2012-11-24 15:10
Zaczniemy lepiej od porządku na własnym często w strasznym nieporządku podwórku i zwróćmy uwagę jak często źle traktujemy własnych kolegów.Nawet wyroczni przyjdzie się potknąć
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account