Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Blisko 300 milionów osób na świecie, w tym 3,1 miliona w Polsce, choruje na cukrzycę. Prawdopodobnie około miliona naszych rodaków jeszcze nie wie o chorobie. Dziś Światowy Dzień Cukrzycy. Zobacz czy nie jesteś nią zagrożony

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) uznała w tym roku cukrzycę za jedną z czterech chorób, które zabijają ludzkość. Tymczasem wiedza Polaków na temat cukrzycy i jej profilaktyki nie jest duża. Co piąty z nas nigdy nie wykonał badania sprawdzającego stężenie glukozy we krwi, a tylko 26 proc. badanych deklaruje, że wykonuje to badanie corocznie. Według jednej trzeciej ankietowanych osób cukrzycy nie można zapobiec!

Dlatego Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą* kontynuuje ogłoszoną w ubiegłym roku cykliczną kampanię edukacyjną "Listopad miesiącem walki z cukrzycą", która na zachęcać do poświęcenia cukrzycy więcej uwagi.

Czytaj więcej: wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

ww61
-2 #1 ww61 2012-11-14 20:25
Przyznam,że często jestem zaskoczony niewiedzą ludzi chorych na tą chorobę oraz niewiedzą ich najbliższych.Gd zie tkwi przyczyna?Myślę ,że trudno znaleźć odpowiedz na to pytanie,tym bardziej zatrważa niewiedza na temat możliwych skutków rozpoznanej choroby.Mam nadzieję,że doczekam czasów gdy hipoglikemia nie będzie stanem koniecznym dla wizyty zespołu RM oraz gdy hiperglikemia przejdzie do historii.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account