Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dostęp do służby zdrowia powinien mieć każdy; zbyt wiele pieniędzy wydajemy na sprawdzanie, kto jest ubezpieczony, a kto nie - mówił wiceszef Naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł. Jak dodał, państwo powinno mieć więcej odpowiedzialności w tej materii.

Według Konstantego Radziwiłła, który podkreślał w poniedziałek (8 października) w czasie debaty organizowanej przez PiS, że wypowiada się tylko we własnym imieniu, na świecie nie ma jednej dobrej metody organizacji służby zdrowia.

- Ale najlepiej są oceniane systemy zbliżone do budżetowego - jak brytyjski i skandynawskie, a największa satysfakcja obywateli jest z systemu ubezpieczeniowego - jak we Francji - dodał.

Zarazem Radziwiłł uznał, że państwo powinno przejąć większą niż obecnie odpowiedzialność w dziedzinie opieki zdrowotnej.

- Ratownictwo medyczne to za mało jak na odpowiedzialność państwa - ocenił. Jak podkreślił, w Polsce zmierzamy bardzo ostro do systemu rynkowego, podczas gdy świat - w przeciwnym kierunku. - Nawet w USA państwo coraz bardziej staje się odpowiedzialne za służbę zdrowia - powiedział.

Wiceszef NRL uważa, że powinno się zmienić przepisy tak, aby do służby zdrowia dostęp miał każdy obywatel, a nie - tak jak przyjęło się obecnie - każdy ubezpieczony. - Zbyt wiele nas kosztuje sprawdzanie, kto jest ubezpieczony, a kto nie - twierdził.

Przekonywał także, że większy nacisk powinien być położony na promowanie kwestii zdrowia publicznego.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

irek
+2 #1 irek 2012-10-09 09:43
To fakt iż Polska się oddala od europy i świata w dziedzinie organizacji medycznej i nie tylko.Nas jako Ratowników nie powinno interesować ubezpieczenie pacjenta.Ale najważniejszy problem tkwi w błędzie jaki zrobili jacyś debile dopuszczając prywatne firmy w Państwowe Ratownictwo Medyczne.Kolejn ym kretynizmem jest łączenie pogotowia ze szpitalem całkowicie pojeb..y pomysł,gdzie sens i logika hm.Gdzie ta Irlandia co ja tak Tusk obiecywaŁ
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+4 #2 marcin1975rm 2012-10-09 12:28
Moim zdaniem pana Radziwiłła poniosło odrobinę...
Zgłoś administratorowi
ww61
+3 #3 ww61 2012-10-09 15:03
W sumie nasze składki zdrowotne wędrują do budżetu tak więc płacąc państwu za nasze zdrowie od państwa powinniśmy oczekiwać pomocy w potrzebie.A nawiasem mówiąc nieodpowiedni czas na takie wywody,kiedy szpitale już dawno mają wyrobione punkty i ich funkcjonowanie dla leczena chorych pogrąża je w długach
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+3 #4 marcin1975rm 2012-10-10 07:46
Cytuję irek:
Nas jako Ratowników nie powinno interesować ubezpieczenie pacjenta.

Nie tylko nas, ratowników medycznych, nie powinno to interesować. Nie powinno to interesować także lekarzy i pielęgniarek. To pacjent powinien mieć świadomość, że jego obowiązkiem jest udowodnić prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych gdyż w przeciwnym razie przyjdzie mu za to zapłacić.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account