Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mieszkańcy Mąkowarska nie godzą się na likwidację punktu pomocy doraźnej. 700 podpisało petycję do ministra zdrowia. Walczą też radni. Na sesji przyjęli apel, z którym pojadą do Warszawy.

Sprawą likwidacji pogotowia ratunkowego w Mąkowarsku zajęli się na sesji radni gminy Koronowo. Burmistrz Stanisław Gliszczyński przygotował apel do ministra zdrowia o pozostawienie karetki w Mąkowarsku. Przyjęli go radni. Ustalili, że delegacja rajców koronowskich pojedzie z nim na rozmowy z ministrem zdrowia.

Swoje robią też mieszkańcy sołectwa Mąkowarsko i ościennych, w tym również z terenu powiatu tucholskiego. Sołtysi protestujących wsi kilka dni temu byli w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy. Rozmawiali z dyrektorem wydziału kryzysowego.

- Dyrektor Lech Wesołowski przedstawił nam korespondencję, którą pani wojewoda prowadziła z ministrem zdrowia - mówi Ewa Siekierska, sołtys Mąkowarska.

- Wszyscy są za tym, by karetka u nas została, pani wojewoda też jest za tym. Ale minister nie słucha argumentów i robi swoje - opowiada sołtys Siekierska.

- Koronowo jest terytorialnie jedną z największych gmin w Polsce - mówi dr Andrzej Nowak, dyrektor koronowskiej służby zdrowia. - Jeśli nasza karetka jest z chorym w drodze do bydgoskiego szpitala, zawsze mamy w odwodzie karetkę z Mąkowarska. Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej. Teraz w odwodzie będzie tylko śmigłowiec. A nie zawsze sprzyja lotom pogoda. Nie można zapomnieć, że przez gminę Koronowo prowadzi droga krajowa nr 25 - z południa Polski nad morze.

Wzmożony ruch panuje tu zwłaszcza latem, w czasie sezonu turystycznego. Wypadki na tej drodze są wówczas chlebem powszednim. A wtedy liczy się czas dotarcia na miejsce karetki pogotowia ratunkowego.

- Minister o tym nie wie?! - pyta sołtys Ewa Siekierska. - Wierzymy, że radni nam pomogą przekonać go. Liczymy też na posła Jarosława Katulskiego.

Póki co zbierają podpisy pod petycją do ministra. Podpisało ją już 300 mieszkańców Mąkowarska, ponadto 200 w Łąsku Wielkim, 100 w Łąsku Małym, 70 w Wilczu. Zbierają je też w Lucimiu, Dziedzinku, Dziednie i kilku jeszcze sołectwach. Jeszcze kilka dni i będzie pod petycją ponad tysiąc podpisów.

Wystarczy jeden podpis, by zlikwidować. Tysiąc wystarczy, by zmienić decyzję?

Źródło: pomorska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account