Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

26 września o godz. 9 wyszkowskie ratownictwo medyczne zostanie włączone do ostrołęckiego rejonu operacyjnego. Od środy, wzywając karetkę, dodzwonimy się do Ostrołęki. – Dla pacjentów nic się nie zmieni – zapewnia dyrektor podległej marszałkowi województwa stacji Meditrans.

Zgodnie z projektem nowego systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, województwo zostało podzielone na sześć rejonów operacyjnych z dyspozytorniami. Powiat wyszkowski znalazł się w rejonie piątym, wraz z ostrołęckim, makowskim, przasnyskim, ostrowskim i pułtuskim. Znajdującym się w komendzie straży pożarnej w Ostrołęce centrum powiadamiania zawiaduje Meditrans. Karetki nadal wysyłane będą jednak z Wyszkowa i Długosiodła.
Powiaty włączane są do systemu stopniowo, funkcjonują w nim już Pułtusk i Ostrów Maz. Dyr. Meditransu Mirosław Dąbkowski zapewnia, że centrum gotowe jest do przyjęcia kolejnych regionów. W dzień dyżury pełni troje dyspozytorów, w nocy – dwoje.
- Pacjenci nie odczują różnicy - dodaje. - Karetki nadal będą wysyłane z Wyszkowa. Chyba, że będą zajęte, albo jeśli zdarzenie będzie miało miejsce np. bliżej Pułtuska – to z Pułtuska.
Co ważne, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, nadal dodzwonimy się do wyszkowskiej komendy policji. By wezwać karetkę, należy wykręcić numer 999. W przyszłości nr 112 „przejmą” Centra Powiadamiania Ratunkowego, na terenie Mazowsza powstają dwa , w Warszawie i Radomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account