Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chciałbym, by za półtora roku, dwa lata, każdy z nas miał elektroniczną kartę pacjenta. Po przyjściu do lekarza pacjent by się logował i od razu wszystko o nim byłoby wiadomo - mówi o reformie Narodowego Funduszu Zdrowia wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann.

Ministerstwo Zdrowia wydało grube miliony na wyposażenie nowego szpitala w Gdańsku - Centrum Medycyny Inwazyjnej - w aparaturę najnowszej generacji. Unikatowy na Pomorzu rezonans kosztował ponad 7 mln zł, tomograf komputerowy ok. 6 mln zł. Mieszkańcy Pomorza nie mogą się jednak na nich badać, bo NFZ nie tylko nie wyraził na to zgody. Podobnie było z jedynym w Polsce północnej aparatem PET. Kontrakt z NFZ jest tak mały, że pacjenci jeżdżą badać się do Olsztyna. Czyja to zła wola - urzędników czy absurdalnych przepisów?

Trudno to rozstrzygnąć, ale ze zdrowym rozsądkiem nie ma to nic wspólnego. Nie wykluczam, że w tym przypadku doszło do kompletnego paraliżu z powodu takich, a nie innych przepisów proceduralnych. Jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku w każdej dziedzinie życia, również w ochronie zdrowia. Deklaruję, że zaraz po naszej rozmowie skieruję pytanie w tej sprawie do pani prezes NFZ Agnieszki Pachciarz, która na pewno to wyjaśni. Nie ulega kwestii, że takie sytuacje są niedopuszczalne.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account