Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Budynek Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Tarnowie już stoi w surowym stanie obok budynku Pogotowia przy ul. Matki Bożej Fatimskiej. Problem tylko w tym, że wciąż nie ma ostatecznej decyzji wojewody małopolskiego, że takie centrum powstanie właśnie w Tarnowie. Z Tarnowem rywalizuje nadal  Nowy Sącz, który też przygotowuje budynek i chce, by centrum było w Nowym Sączu.

- Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej jeśli chodzi o wyścig z czasem pierwszy z budową upora się Tarnów - mówi Paweł Augustyn z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

- Na pewno skończymy pierwsi, ponieważ my jesteśmy na takim etapie, że jak pokrycie dachowe zrobimy końcem lipca, to zostanie nam tylko wykończenie wnętrza. Już informacja do wojewody poszła, że budujemy. Jeżeli wykończymy, również natychmiast pójdzie, że jesteśmy gotowi od dnia następnego przejmować część województwa i z Tarnowa rozsyłać karetki. Początkiem października budynek powinien być perfekcyjnie wykończony. Natomiast Sącz też buduje, jednak nas to nie interesuje. My walczymy, żeby centrum było w Tarnowie, bo taki był plan i to są miejsca pracy- dodaje Augustyn.

Jak już informowaliśmy, wg planów wojewody małopolskiego ubiegłej kadencji, w Krakowie i Tarnowie miały powstać centra powiadamiania ratunkowego na całe województwo, które przyjmowałyby wezwania i wysyłały karetki do chorych. Tarnowski CPR miał wg planów obsługiwać teren od powiatu dąbrowskiego po Zakopane.

Źródło: rdn.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

markus99
-2 #1 markus99 2012-07-20 21:38
Co to za różnica i tak likwidacja mniejszych dyspozytorni to klęska.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account