Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Małopolsce ma powstać Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna z siedzibą w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, obejmująca cały region. Jak stwierdza Monika Frenkiel, rzecznik prasowa Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, do nowej dyspozytorni ciągle przyłączane są nowe obszary i sprawdzane jest w praktyce działanie tego systemu.

Do tej pory krakowska dyspozytornia przejęła zadania dyspozytorni w Myślenicach, Proszowicach, Niepołomicach, Skawinie i Miechowie, a wkrótce przejmie także funkcje dyspozytorni w Suchej Beskidzkiej, Wadowicach, Chrzanowie i Oświęcimiu.

- Jeśli okaże się, że po przejęciu zadań tych jednostek Kraków nie będzie w stanie przejąć zadań pozostałych dyspozytorni, w tym m.in. z Zakopanego czy Nowego Targu, być może powstanie druga taka dyspozytornia. Dzisiaj jednak trudno jest przesądzać czy tak się stanie i czy, jeżeli to będzie konieczne, powstanie ona w Tarnowie - podkreśla Monika Frenkiel.

Pogłoska o tym, że ta druga dyspozytornia ma powstać w Tarnowie budzi sprzeciw. Samorządowcy powiatu nowotarskiego uważają, że takie posunięcie może zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców zwłaszcza z Pienin. Górale zapowiadają protest.

- Jeszcze raz podkreślam, żadne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły, bo nie ma ku temu żadnych podstaw. Czy dotarły do nas głosy sprzeciwu przeciwko nowym rozwiązaniom? Cóż, można powiedzieć, że wszyscy chcą aby siedziba dyspozytorni była właśnie u nich - dodaje Frenkiel.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account