Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolegę po wypadku przywiozłem na pogotowie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Tam się jednak okazało, że lekarz nie ma dla nas czasu, a jak chcemy na pogotowie, to on zaprasza po 16 — opowiada Czytelnik Dziennik Elbląskiego. — Pojechaliśmy do innego szpitala, na drugi koniec, gdzie nawet nie ma pogotowia. Tam na szczęście przyjęto nas prawie bez kolejki. Płacę podatki, płacę ubezpieczenie zdrowotne i w razie nagłej potrzeby mogę się jedynie wykrwawić przed gabinetem chirurga?

Do zdarzenia doszło 20 czerwca, w godzinach rannych. Zdenerwowany Czytelnik, jeszcze tego samego dnia, je nam zrelacjonował w liście przysłanym do redakcji.
— Dziś około godziny 9.30 przywiozłem kolegę po wypadku do wojewódzkiego szpitala zespolonego na pogotowie, a dokładniej mówiąc na chirurgię — opowiadał Czytelnik. — Bardzo miła pani w recepcji skierowała nas do odpowiednich drzwi. Długo nie czekaliśmy. Drzwi się otworzyły i wszedł z nich wysoki, tęgi pan chirurg. Nagle podeszła do niego jakaś pielęgniarka z elegancko ubraną kobietą i mówi "...że to pani z firmy farmaceutycznej i ma panu coś do pokazania...". Ucieszony doktor poprosił ją do siebie do gabinetu, ale w tym momencie podbiegła ta pani z recepcji i mówi, że panowie przyjechali z wypadku i do chirurga.

Niestety jak, wynika ze słów Czytelnika, lekarz nie bardzo przejął się ich sytuacją.

— Odpowiedział, że nie ma mowy, żeby nas przyjął, że mamy sobie robić co chcemy. On jest teraz zajęty, a jak chcemy na pogotowie, to zaprasza po 16. Cholera mnie strzeliła na miejscu, ale pan doktor pomimo tuszy szybko się ulotnił wraz z przedstawicielką handlową — denerwuje się mężczyzna.

Uczestnikowi wypadku nie udzielono pomocy w szpitalu przy ul. Królewieckiej.
— Miła pani z recepcji skierowała nas do innego chirurga, na drugim końcu miasta, w starym szpitalu, który nie prowadzi pogotowia — dodaje Czytelnik. — Na szczęście tam nas przyjęli prawie bez kolejki. Nasuwa mi się jednak pytanie. Na co idą moje pieniądze? Płacę podatki, płacę ubezpieczenie zdrowotne i w razie nagłej potrzeby mogę się jedynie wykrwawić przed gabinetem chirurga, bo on ma mnie za przeproszeniem w d..., woli iść porozmawiać z przedstawicielką firmy farmaceutycznej, bo z tego ma dodatkowe pieniądze, wycieczki, i tym podobne niż zająć się swoją pracą, za którą bierze i tak nie małe pieniądze. Nadmienię jeszcze, że w tym drugim szpitalu w kolejce do chirurga były jeszcze dwie osoby z wypadku tak samo jak my, tylko wcześniej, odesłane ze szpitala przy ul. Królewieckiej.

List mężczyzny zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Wywołał spore poruszenie wśród internautów. 

— (Lekarz) przyjął planowych pacjentów w poradni, a po 16 zaczynał dyżur na ostro. Nie opłacało mu się jechać do domu. Co w tym dziwnego, że nie chce przyjmować pacjentów poza godzinami pracy. Rozpieszczeni myślą, że wszystko się należy, a lekarz to ich osobisty niewolnik — twierdzi internauta o nicku doriano.
 Nie brakło jednak i innych komentarzy, przychylnych raczej dla pacjenta.

— Zgroza. XXI wiek a traktowanie ludzi jak w średniowieczu — podsumowuje sytuację "leo".

Czy rzeczywiście jest aż tak źle. O komentarz poprosiliśmy również dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

— Ambulatorium Chirurgiczne działające w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu do godziny 16 zabezpiecza pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia — informuje Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy szpitala. — Natomiast pacjenci z drobnymi urazami powinni zgłaszać się do Poradni Chirurgicznych działających na terenie miasta Elbląga, między innymi przy ul. Królewieckiej 146, ul. Komeńskiego 35, ul. Żeromskiego 22.

Po godzinie16, do godziny 8 rano, w Ambulatorium Chirurgicznym przyjmowani są pacjenci w ramach pogotowia. Po artykule (w internecie) sprawą zajęliśmy się, jednak z uwagi na to, iż jest to skarga anonimowa wszelkich szczegółowych informacji udzielimy bezpośrednio osobie zainteresowanej lub przedstawicielowi ustawowemu (zgodnie z Kodeksem Administracji Publicznej i procedurami obowiązującymi w Szpitalu).

Źródło: elblag.wm.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account