Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Arion Szpitale prowadzący szpital powiatowy w Biłgoraju zdecydował się na leasing karetki specjalistycznej na potrzeby placówki. Szpital uzyskał rozłożenie płatności na raty od MEDFinance. Spółka ta zorganizowała wyprzedaż modelu Volkswagen Crafter rok produkcji 2011.

- Nie jest to karetka systemowa, czyli nie jest objęta systemem państwowego ratownictwa medycznego, ale w szpitalu często potrzeba przetransportować chorych do szpitala o wyższym poziomie referencyjności na przykład na konsultacje oraz w stanach zagrożenia życia na przykład w razie wystąpienia ostrych zespołów wieńcowych – mówi Karol Spiczyński, współwłaściciel spółki Arion Szpitale. Karetka, którą zdecydowaliśmy się leasingować to nowy sprzęt, który spłacimy w ciągu paru lat z bieżących wpływów. Jest w pełni wyposażony, chociaż mieliśmy możliwość przeniesienia pompy infuzyjnej i defibrylatora z samochodu już wyeksploatowanego. Posiadając dwie karetki wykonujemy dziennie 4 do 8 transportów.Jest to bardzie opłacalne niż zakup usługi na zewnątrz.

Arion Szpitale przejął prowadzenie szpitala powiatowego w Biłgoraju w 2011 roku. Obsługuje powiat zamieszkały przez 106 tys. osób. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 30 mln zł i od 2012 roku został zwiększony wobec roku 2011. Placówka, która generuje poważne nadwykonania ma nadzieję na dalsze jego zwiększenie tym bardziej, że planuje rozwój nowych usług hemodializy oraz budowę bloku operacyjnego.

Czytaj więcej: medicalnet.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account