Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejna akcja śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej. Służby ratownicze przetransportowały mężczyznę, która doznał urazu oczu w czasie pracy na platformie "Baltic Beta", znajdującej się około 75 km na północ od Rozewia.

Śmigłowiec wystartował do akcji o godzinie 16:05. Po około 35 minutach lotu wylądował na platformie, z której zabrał mężczyznę. Następnie, pod opieką lekarza pokładowego został on przetransportowany na ląd. O godzinie 17:15 śmigłowiec wylądował na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni Babich Dołach, gdzie mężczyznę przekazano obsadzie karetki pogotowia.

Skład załogi śmigłowca "Anakonda":
kpt. mar. pil. Adam Sołopa - dowódca załogi
kpt. mar. pil. Marcin Abłażewicz - drugi pilot
por. mar. Robert Hałasa - lekarz
chor. mar. Krzysztof Wasylczuk - ratownik
st. chor. mar. Paweł Stefański - technik

 

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną formacją lotniczą w kraju utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia akcji ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. W systemie ratownictwa morskiego i lotniczego dyżury pełnią śmigłowce typu W-3RM "Anakonda" i Mi-14PŁ/R na lotniskach w Gdyni Babich Dołach i Darłowie. System ratownictwa wspiera również załoga samolotu patrolowego MW dyżurująca na lotnisku w Siemirowicach.

W tym roku była to szósta akcja ratownicza z udziałem lotnictwa Marynarki Wojennej, podczas której ratowano życie na morzu. W ciągu ostatnich dwóch dekad lotnicy morscy uczestniczyli w 525 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 272 osobom.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account