Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do 10 lat więzienia grozi anestezjologii, oskarżonemu o narażenie na niebezpieczeństwo pacjentów poprzez znieczulenie ich, będąc pod wpływem morfiny, bezprawne posiadanie leków odurzających i poświadczenie nieprawdy w szpitalnych dokumentach.

Jak poinformował w poniedziałek (4 czerwca) Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu byłemu ordynatorowi oddziału intensywnej terapii i anestezjologii szpitala w Gubinie (Lubuskie) został kierowany do sądu. - Anestezjolog usłyszał zarzut narażenia co najmniej dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W styczniu ub. roku znieczulił tych pacjentów, będąc pod wpływem morfiny - powiedział Buśko.

Po tym incydencie sprawa ujrzała światło dzienne, a ordynatora zatrzymała policja. Śledztwo doprowadziło do postawienia mu innych zarzutów.

Według prokuratury w okresie od 8 lutego 2010 roku do 24 stycznia 2011 roku, w celu osiągnięcia korzyści osobistej, w szpitalu w Gubinie nie dopełnił on obowiązków przechowywania i ewidencji leków odurzających i psychotropowych.

- Oskarżony działając w celu osiągnięcia korzyści osobistej, pobierał duże ilości takich środków m.in. ponad 200 ampułek morfiny, 13 ampułek dolcontralu i 296 ampułek fentanylu - powiedział Buśko.

Według prokuratury w celu ukrycia niedoboru leków mężczyzna poświadczał nieprawdę w szpitalnej dokumentacji - książce kontroli środków odurzających i psychotropowych.

Decyzją prokuratora były ordynator jest zawieszony w wykonywaniu zawodu lekarza.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account