Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

14 opiekunów medycznych zacznie od czerwca pracować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Przy łóżkach pacjentów zastąpią pielęgniarki.

Będą zajmować się pacjentami w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, który działa w szpitalu. Zatrudnienie opiekunów w miejsce pielęgniarek ma przynieść placówce potrzebne oszczędności. Decyzja ta jednak budzi sporo kontrowersji wśród personelu lecznicy.

- Nie godzimy się na to rozwiązanie - przyznaje na łamach Gazety Współczesnej Alicja Hryniewicka, szefowa zakładowych związków zawodowych pielęgniarek i położnych. - Nie można oszczędzać kosztem pielęgniarek.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

ww61
+1 #1 ww61 2012-09-24 07:43
Dlaczego nie wspomnieli,że od dawna szpitale oszczędzają kosztem poborów zatrudnionych tam ratowników medycznych,któr zy mimo,że ukończyli Średnie Studium Medyczne czy studia licencjackie te same co pielęgniarki mogą się schować z poborami za pielęgniarkami daleko w lesie.Odwiedzam jako zespół systemu wzywany przez personel Domy Pomocy Społecznej w których po 15tej nie ma żadnej pielęgniarki a lekarza jeszcze nie widziałem.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account