Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od dziś w koszalińskim szpitalu szkoli się 70 specjalistów kardiologów z całej Polski.

To już dziewiąte spotkanie w Koszalinie, tym razem pod hasłem "Dylematy i problemy rozbudowy układów” (chodzi o rozruszniki serca). Warsztaty weszły do stałego, ogólnopolskiego grafiku spotkań lekarzy zainteresowanych postępami w stymulacji resynchronizującej serca. Choć stanowi do dzisiaj duże wyzwanie dla kardiologów inwazyjnych, pozostaje często najlepszą formą terapii, którą można zaproponować szczególnie chorym z ciężką niewydolnością krążenia.

W tym roku na warsztatach obecni będą kardiolodzy zajmujący się terapią resynchronizującą z ośrodków medycznych w całym kraju, m.in. z Lublina, Łodzi, Gdańska, Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania. W sumie koszaliński szpital gościć będzie około 70 specjalistów, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę.
Kierownikiem naukowym warsztatów jest największy autorytet w tej dziedzinie prof. Andrzej Kutarski, pracujący na co dzień w Klinice Kardiologii Akademii Medycznej w Lublinie.

Tegoroczne warsztaty poświęcone są przede wszystkim zaprezentowaniu aspektów praktycznych zabiegów rozbudowy systemów (kwalifikacje, problemy techniczne i sposoby ich pokonywania), zapoznaniu się z trendami światowymi oraz porównaniu stanu wiedzy i doświadczeń między poszczególnymi ośrodkami elektroterapii w Polsce.

Pokazowe zabiegi w Oddziale Kardiologii koszalińskiego szpitala przeprowadzone zostaną przez: prof. dr. hab. Andrzeja Kutarskiego z Akademii Medycznej w Lublinie, dr. Przemysława Mitkowskiego z Poznania oraz dr. Krzysztofa Krzyżanowskiego z Koszalina.

– Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie ma duże doświadczenie w implantacji różnego typu stymulatorów resynchronizujących, ponieważ u nas stosujemy tę terapię od wielu lat. Czujemy się zaszczyceni, że grono specjalistów w tej dziedzinie wybrało po raz kolejny nasz ośrodek jako miejsce wymiany doświadczeń oraz wdrażania nowych sposobów leczenia ciężkiej niewydolności serca – podkreśla dr Elżbieta Zinka, ordynator koszalińskiego oddziału kardiologicznego.

Źródło: gk24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
+2 #1 Darth Vader 2012-04-12 13:04
Wielki szacunek dla Pani doktor Zinki i całej ekipy :-)
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
-1 #2 marcin1975rm 2012-04-12 14:17
To taka koszalińska perełka :-)
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account