Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Cztery dodatkowe karetki pogotowia trafią do Gdańska, do obsługi potrzebujących podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Wskazano już szpitale i przychodnie, które będą zajmować się osobami, które przyjadą na imprezę.

O stanie zaawansowania przygotowań do Euro 2012 w zakresie ochrony zdrowia mówił w piątek (17 czerwca) podczas briefingu koordynator ds. zabezpieczenia medycznego w Gdańsku Jacek Gwoździewicz.

Poinformował m.in., że na mistrzostwa, za zgodą Ministerstwa Zdrowia, zamówiono cztery dodatkowe karetki pogotowia. - Będą one potrzebne, aby mieszkańcy Gdańska w żaden sposób nie odczuli w tym czasie pogorszenia opieki medycznej - wyjaśnił Gwoździewicz

Do końca miesiąca ma zostać rozstrzygnięty konkurs na zabezpieczenie medyczne stadionu. Starają się o to dwie firmy: Falck i Swissmed. Ta, która wygra, będzie najpierw odpowiedzialna za organizację medyczną stadionu do 1 czerwca 2012 r. Jeśli się w tej roli sprawdzi, zorganizuje także zabezpieczenie medyczne obiektu podczas samych mistrzostw.

Dla ok. 2,5 tys. osób: VIP-ów i tzw. UEFA Family wyznaczono jako szpital referencyjny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA oraz Szpital Swissmed.

Fani futbolu ze strefy kibica (na Placu Zebrań Ludowych) będą obsługiwani przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Miłośnicy piłki nożnej ze strefy publicznego oglądania (obejmującej Główne Miasto) będą zaś mieli do dyspozycji w razie potrzeby Pomorskie Centrum Traumatologii im. Mikołaja Kopernika. Dla widzów ze stadionu wytypowano natomiast Szpital Specjalistyczny im. Św. Wojciecha na Zaspie.

W ramach przygotowań do Euro 2012 wskazano też w Gdańsku do obsługi kibiców i gości 11 przychodni dziennych i pięć nocnych, pięć poradni stomatologicznych oraz pięć aptek całodobowych. Ustalone zostało również, jakie placówki będą odpowiadać za opiekę zdrowotną w centrach pobytowych poza Gdańskiem.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account