Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pielęgniarki świdnickiego Latawca od kilku dni są w sporze zbiorowym z szefami szpitala chcą 40 procentowych podwyżek.

Chcieliśmy zaczekać z tą informacją do czasu aż wyjaśni się sprawa z nadwykonaniami – mówi dyrektor świdnickiego szpitala Latawiec Jacek Domejko. - Dziś nie wiemy czy nie dojdzie do ograniczenia pracy szpitala a nawet do obniżenia jego wizerunku – mówi. Świdnickie pielęgniarki domagają się podwyżek tym razem o 40 procent i choć weszły w spór zbiorowy zapewniają, że nie ma możliwości by odeszły od łóżek pacjentów. - Od chwili funkcjonowania SPZOZ-u szpital z tytułu strajków czy sporów nie poniósł żadnych strat – mówi przewodniczącą świdnickich pielęgniarskich związków zawodowych Elżbieta Pieprz. - My tylko w taki sposób możemy walczyć o swoje. Nie będziemy odchodzić od łóżek naszych pacjentów i nigdy tego nie robiłyśmy – dodaje.

Spór zbiorowy pomiędzy pielęgniarkami a dyrekcją trwa od piątku, 27 maja i chwilowo nic nie zapowiada jego zakończenia. - Jesteśmy już po rozmowach z dyrektorem jak dotąd nie zaproponował nami żadnej podwyżki do pensji zasadniczej pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowach o pracę – mówi Elżbieta Pieprz. Teraz spór będzie rozwiązywany zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Jak długo potrwa spór? - To zależy od stron spornych. Sporo uzależniamy od naszych rozmów z dyrektorem – mówi szefowa związkowców.

Podwyżek domaga się również personel świdnickiego Pogotowia Ratunkowego. Tu na razie nie ma mowy o sporach. - U nas będą podwyżki. Symboliczne, ale będą – zapowiada dyrektor pogotowia Zbigniew Kołodziejczyk. - Jest to inicjatywa związków zawodowych by rozważyć możliwość podwyżek w pogotowiu. 7 czerwca inicjatorzy spotkają się z dyrektorem Kołodziejczykiem, by kwestię podwyżek omówić.

Pogotowie będzie tu działać zgodnie z ustawą podwyżkową, która jasno mówi, że jeśli nastąpił wzrost kontraktu w porównaniu z rokiem ubiegłym pod podmiot jest zobowiązany do wypłacenia podwyżek. Tymczasem świdnickie pogotowie podpisało właśnie kolejny kontrakt na ratownictwo medyczne. Dzisiaj działa zatem na trzech: poza ratownictwem medycznym, pogotowie ma również kontrakt POZ-et i transporty medyczne.

Podwyżki w pogotowiu mają wynosić 40 procent, z czego ¾ pochłoną podwyżki dla pielęgniarek, reszta będzie przeznaczona na podwyżki dla pozostałego personelu. Dzisiaj pielęgniarka w Pogotowiu Ratunkowym zarabia brutto pomiędzy 3200 a 3700.

Źródło: wiadomosci.swidnickie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account