Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pielęgniarki świdnickiego Latawca od kilku dni są w sporze zbiorowym z szefami szpitala chcą 40 procentowych podwyżek.

Chcieliśmy zaczekać z tą informacją do czasu aż wyjaśni się sprawa z nadwykonaniami – mówi dyrektor świdnickiego szpitala Latawiec Jacek Domejko. - Dziś nie wiemy czy nie dojdzie do ograniczenia pracy szpitala a nawet do obniżenia jego wizerunku – mówi. Świdnickie pielęgniarki domagają się podwyżek tym razem o 40 procent i choć weszły w spór zbiorowy zapewniają, że nie ma możliwości by odeszły od łóżek pacjentów. - Od chwili funkcjonowania SPZOZ-u szpital z tytułu strajków czy sporów nie poniósł żadnych strat – mówi przewodniczącą świdnickich pielęgniarskich związków zawodowych Elżbieta Pieprz. - My tylko w taki sposób możemy walczyć o swoje. Nie będziemy odchodzić od łóżek naszych pacjentów i nigdy tego nie robiłyśmy – dodaje.

Spór zbiorowy pomiędzy pielęgniarkami a dyrekcją trwa od piątku, 27 maja i chwilowo nic nie zapowiada jego zakończenia. - Jesteśmy już po rozmowach z dyrektorem jak dotąd nie zaproponował nami żadnej podwyżki do pensji zasadniczej pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowach o pracę – mówi Elżbieta Pieprz. Teraz spór będzie rozwiązywany zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Jak długo potrwa spór? - To zależy od stron spornych. Sporo uzależniamy od naszych rozmów z dyrektorem – mówi szefowa związkowców.

Podwyżek domaga się również personel świdnickiego Pogotowia Ratunkowego. Tu na razie nie ma mowy o sporach. - U nas będą podwyżki. Symboliczne, ale będą – zapowiada dyrektor pogotowia Zbigniew Kołodziejczyk. - Jest to inicjatywa związków zawodowych by rozważyć możliwość podwyżek w pogotowiu. 7 czerwca inicjatorzy spotkają się z dyrektorem Kołodziejczykiem, by kwestię podwyżek omówić.

Pogotowie będzie tu działać zgodnie z ustawą podwyżkową, która jasno mówi, że jeśli nastąpił wzrost kontraktu w porównaniu z rokiem ubiegłym pod podmiot jest zobowiązany do wypłacenia podwyżek. Tymczasem świdnickie pogotowie podpisało właśnie kolejny kontrakt na ratownictwo medyczne. Dzisiaj działa zatem na trzech: poza ratownictwem medycznym, pogotowie ma również kontrakt POZ-et i transporty medyczne.

Podwyżki w pogotowiu mają wynosić 40 procent, z czego ¾ pochłoną podwyżki dla pielęgniarek, reszta będzie przeznaczona na podwyżki dla pozostałego personelu. Dzisiaj pielęgniarka w Pogotowiu Ratunkowym zarabia brutto pomiędzy 3200 a 3700.

Źródło: wiadomosci.swidnickie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account