Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImageW Mostach koło Lęborka po godz. 17 wykoleił się pociąg. Jak dowiedzieliśmy się od policji, 2 osoby zginęły, 20 osób jest rannych. Cztery wagony wykolejone.

Aktualizacja: godz. 20.11

Jak dowiedzieliśmy się od policji, że zginęły 2 osoby (kobieta i mężczyzna), 20 osób jest rannych. Cztery wagony wykolejone. Ciężej rannych helikopterami przetransportowano do Gdańska.
Pociąg z Kołobrzegu do Krakowa odjeżdżający ze Słupska o 21.27 pojedzie objazdem przez Szczecinek, Chojnice, do Tczewa. Nie będzie zatrzymywał się w Trójmieście. Pozostałe pociągi jadące do rana będą kursowały na odcinku Lębork - Bożepole Wielkie z zastępczą komunikacją autobusową.Pociągiem podróżowało 60 osób.

Informacja całodobowa dla podróżnych pod numerem telefonu 58 721 95 47

Według kolejarzy przerwa w ruchu pociągów ma potrwać do piątku do północy.

Jak powiedział nam Bogdan Madej. rzecznik lęborskiej PSP o godzinie 18.47 trwało jeszcze wydobywanie ostatniej osoby zakleszczonej w jedneym z wykolejonych wagonów. Wiadomo juz, że zgineły dwie osoby. Wg Madeja nie są to ani maszyniści z lokomotywy, ani kierowca pojazdu, który został uderzony przez pociąg w momencie, gdy znajdował się na przejeździe. Maszyniści i kierowca samochodu najprawdopodobniej przeżyli wypadek i znajdują się wśród około 20 osób rannych odwiezionych do szpitala w Lęborku i Wejherowie.

 

- Szybka Kolej Miejska organizuje komunikację zastępczą - informuje Marcin Głuszek z SKM. - Można się spodziewać opóźnień na trasie Godętowo-Lębork-Słupsk.

Przejazd kolejowy, który znajduje się w ciągu szosy łączącej Lębork z drogą krajową nr 6 w Mostach jest niestrzeżony. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika lęborksiej policji, ciężarówka z którą zderzył się pociąg była załadowana cegłami. Zarówno trasa kolejowa Lębork - Gdańsk jak i droga dojazdowa z Lęborka do Mostów w związku z katatrofą została wyłączona z ruchu. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także na drodze nr 6, która przebiega około 150 metrów od miejsca katastrofy.

Sygnalizacja działała prawidłowo. Kierowca wjechał na przejazd nie zważając na sygnały.

W Lęborku trwa akcja ratunkowa, wyją syreny karetek przewożących rannnych do szpitala oraz pojazdów służb ratowniczych. Policja informuje, że był to pociąg relacji Katowice - Gdynia (przez Opole, Wrocław, Poznań, Szczecinek, Białogard, Koszalin, Słupsk), który miał wyznaczony objazd przez Lębork. Jak ustalił wstępnie Daniel Pańczyszyn rzecznik policji w Lęborku, pociąg zderzył się z ciężarówką na przejeździe kolejowym. Co najmniej 5 z 7 wagonów uległo wykolejeniu i przewróciło się na bok lub na dach.

Bogdan Madej rzecznik powiatowej PSP w Lęborku: - Na miejscu jest 10 naszych wozów. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Wiem natomiast, że z pierwszego wagonu ewakuowano 17 osób. Co najmniej dwie są zakleszczone. Trwa akcja ratunkowa.

Ruch pociągów jest wstrzymany od Gdyni do Słupska.

Źródło: gp24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account