Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImagePielęgniarki spotkały się z Anną Komorowską. Teraz chcą rozmawiać z prezydentem - poinformowała szefowa związku Dorota Gardias.

Dodała, że w czwartek zostało złożone pismo z prośbą o spotkanie z prezydentem.

Gardias powiedziała, że pielęgniarki przekazały prezydentowej swoje postulaty dotyczące zakazu zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na kontraktach. W piątek przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zakończyły dziewięciodniowy protest prowadzony w Sejmie; od wtorku głodówkę prowadziło pięć kobiet.

W spotkaniu uczestniczyła prezydencka minister ds. społecznych Irena Wóycicka, która zadeklarowała swoje zainteresowanie postulatami pielęgniarek.

Gardias powiedziała, że OZZPiP o swoich dalszych działaniach ws. kontraktów poinformuje podczas prac nad ustawą o działalności leczniczej w Senacie. Ustawa, uchwalona tydzień temu przez Sejm, doprecyzowuje przepisy umożliwiające zatrudnianie pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów.

W ocenie Ministerstwa Zdrowia zakaz zatrudniania na kontraktach byłby niezgodny z konstytucją. Przedstawicielki związku przedstawiły natomiast opinię prawną mówiącą, że byłoby to zgodne z ustawą zasadniczą.

Źródło: fakty.interia.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

milka
-1 #1 milka 2011-03-29 01:24
Ja muszę powiedzieć ,że nie chciałabym aby zajmowała się mną przepracowana pielęgniarka.Bo aby więcej zarobić należy na kontrakcie pracować więcej godzin a co również jest ważne to często pielęgniarki kontraktowe nie mają wynegocjowanych urlopów wypoczynkowych, na domiar tego jak są na l4 mają płacone małe chorobowe bo płacą najmniejsze składki zdrowotne aby jak najwięcej zarobić.Taka praca na kontrakcie to żaden luksus a tylko harówa .Może szkodzić pacjentom.Życzę tym osobom ,które popierają pracę pielęgniarek na kontrakcie aby w przypadku choroby zajęły się nimi pielęgniarki pracujące na kontrakcie,wówc zas zrozumieją powagę swoich decyzji.
Zgłoś administratorowi
Darth Vader
+1 #2 Darth Vader 2011-03-29 14:45
Cytuję milka:
Ja muszę powiedzieć ,że nie chciałabym aby zajmowała się mną przepracowana pielęgniarka.Bo aby więcej zarobić należy na kontrakcie pracować więcej godzin a co również jest ważne to często pielęgniarki kontraktowe nie mają wynegocjowanych urlopów wypoczynkowych,na domiar tego jak są na l4 mają płacone małe chorobowe bo płacą najmniejsze składki zdrowotne aby jak najwięcej zarobić.Taka praca na kontrakcie to żaden luksus a tylko harówa .Może szkodzić pacjentom.Życzę tym osobom ,które popierają pracę pielęgniarek na kontrakcie aby w przypadku choroby zajęły się nimi pielęgniarki pracujące na kontrakcie,wówczas zrozumieją powagę swoich decyzji.

Bicie piany...
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account