Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ImageZwiązek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Stargardzie Szczecińskim na 16 marca zapowiada rozpoczęcie akcji strajkowej.

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Urszula Bąk, przewodnicząca związku w stargardzkiej lecznicy, zapadła już decyzja o dacie rozpoczęcie strajku, jednak jeszcze nie o formie protestu.

– Na temat formy strajku odbędą się jeszcze rozmowy ze pielęgniarkami i położnymi ze szpitala – mówi nam Urszula Bąk. Jednak wbrew informacjom, które pojawiły się w lokalnych mediach, pielęgniarki i położne nie planują odejścia od łóżek pacjentów.

Żądania protestujących to 500 zł podwyżki płacy zasadniczej dla wszystkich pielęgniarek i położnych oraz wypłacenie premii rocznej.

– Ponadto chcemy, żeby pielęgniarki i położne miały comiesięczny udział w zyskach poszczególnych oddziałów szpitala – informuje Urszula Bąk.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (SP ZZOZ) w Stargardzie Szczecińskim nie chciała dziś (11 marca) komentować sytuacji.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, 9 marca fiaskiem zakończyły się ostatnie rozmowy dyrekcji z protestującymi pielęgniarkami. Spotkanie doprowadziło do podpisania protokołu rozbieżności.

Kierownictwo SP ZZOZ w Stargardzie Szczecińskim nie zgodziło się na postulowaną przez protestujące podwyżki płac. Skłonne jest przystać na nieco ponad 100 zł więcej na etat, na co z kolei nie godzą się pielęgniarki i położne.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account