Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImagePhysio Control podczas sympozjum medycyny ratunkowej w Karpaczu w dniach 1-5 marca 2011 roku zaprezentuje nową wersję urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej – Lucas 2. Urządzenie wykonuje 100 ucisków na minutę, o głębokości kompresji 4-5 cm.

Podczas sympozjum zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt wykorzystywany w ratownictwie. Jedną z nowości będzie urządzenie do wykonywania mechanicznej kompresji klatki piersiowej, nazywane przez lekarzy i ratowników – dr Lucas.
- Dzięki zastosowaniu nowej technologii zasilania elektrycznego, nowy Lucas może działać do 45 minut wykorzystując wbudowaną baterię. Dodatkowo może być podłączony do zwykłego gniazda mocy lub gniazdka samochodowego - mówi Maciej Brasse, konsultant techniczny firmy Physio-Control działu Medtronic. Lucas 2 waży 6,5 kg a czas przygotowania urządzenia do pracy to nie więcej niż 15 sekund – podkreśla Maciej Brasse. Podczas akcji ratunkowej zaoszczędzone minuty mogą okazać się decydujące w walce o życie pacjenta.
- Doceniamy przede wszystkim to, że w czasie, kiedy dr Lucas wykonuje masaż serca, my możemy spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi. – twierdzi dr Dariusz Biały ze Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.
Coroczne zimowe sympozjum w Karpaczu organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej w tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty. Oprócz programu naukowego oraz kursów doskonalących dla pielęgniarek ratunkowych i ratowników medycznych, zaprezentowane zostaną nowe wytyczne resuscytacji, triage’u przedszpitalnego oraz raportów przedszpitalnych i teletransmisji.
Physio-Control. Dział Medtronic jest producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia urządzeń do automatycznej resuscytacji oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny.
Źródło: medicalnet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Darth Vader
+3 #1 Darth Vader 2011-02-24 20:16
Skrzynka wódki dla tego, kto uruchomi Lucasa na pacjencie w 15 sekund po rozpoznaniu zatrzymania krążenia!!! Bicie piany i tyle...
Zgłoś administratorowi
zbcc
0 #2 zbcc 2011-02-24 23:10
Nie zgodzę się z kolegą, mamy takie urządzonko na sorze i działa bardzo fajnie. Z tymi 15 sek to jest to możliwe tylko poćwiczyć trzeba, w 2 dwie osoby jest to jak najbardziej możliwe. Najważniejsze jest dobre ułożenie tej deski pod pacjentem, reszta to już tzw. "pikuś". A masuje świetnie np. ostatnio milelismy NZK u chorego który miał 20% frakcji i "wymasowało" go, że uzyskaliśmy powrót tętna w przeciągu jakiś 4-5 minut.
Pozdrawiam prawdziwych pracowników Sytemu
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account