Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ImageW Szpitalu Ogólnym im. Edmunda Wojtyły w Bielsku Białej. Na sali chorych zmarła pacjentka. Pielęgniarki rozstawiły parawan wokół jej łóżka, podano obiad. Nie wszyscy chorzy akceptują taką sytuację.

Grzegorz Kubica, zastępca dyrektora Szpitala Ogólnego, wyjaśnia i zapewnia, że w szpitalu w takich sytuacjach określone są ściśle zasady postępowania ze zwłokami, ujęte w procedury zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministra zdrowia.

Zwłoki osoby zmarłej mogą być przewiezione do chłodni nie wcześniej niż po upływie dwóch godzin od czasu zgonu wskazanego w dokumentacji medycznej. Dokument obowiązuje izbę przyjęć oraz wszystkie oddziały i poradnie.

Dyskomfort chorych leżących na tej samej sali opisała Gazeta Wyborcza.

– Sytuacja, o której mowa mogła się zdarzyć przy pełnym obłożeniu oddziału. W przypadku, kiedy jest możliwość, aby zapewnić pacjentowi absolutną godność, a rodzinie pożegnanie w intymnych warunkach z bliskimi, umierający umieszczani są w osobnej sali. Ale nie zawsze możemy spełnić takie życzenie – dodaje dyrektor.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account