Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Image
Image - Image
Została zakupiona ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i od początku lutego służy pacjentom sokólskiego pogotowia. Chodzi o nową karetkę.

Auto, o którym mowa to fiat doblo maxi. Pojazd przygotowano do pełnienia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W ostatnich tygodniach nowa karetka trafiła nie tylko do Sokółki. Po jednym takim aucie otrzymały oddziały ratunkowe w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Dwa ambulanse przekazano dla stacji pogotowia w Białymstoku. Łaczny koszt zakupu pięciu nowych pojazdów to ok. 740 tys. zł.

Po raz ostatni sokólskie pogotowie otrzymało dwa specjalistyczne ambulanse w styczniu 2010 roku. Jeden został w Sokółce, drugi pojechał do Dąbrowy Białostockiej. Wówczas samochody, które trafiły do powiatu sokólskiego, zakupiono w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ze środków unijnych przeznaczono na ten cel 2 mln 276 tys. zł.

Wkład finansowy urzędu marszałkowskiego wyniósł 281 tys. zł. W 2010 roku zostało zakupionych siedem ambulansów za 2 mln 900 tys. zł (pozostałą kwotę dołożyła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku). Oprócz Sokółki i Dąbrowy, trafiły one do Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Moniek, a także Łap.

Źródło: wspolczesna.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account