Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Image

Image - Image
Załoga promu pasażerskiego Stena Vision wezwała pomocy do chorego pasażera, który potrzebował pilnej pomocy lekarskiej. Na ląd przetransportował go śmigłowiec Marynarki Wojennej

- Zgłoszenie od szwedzkich służb otrzymaliśmy o godz. 16.38 - informuje st. inspektor Maciej Zawadzki z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. - Pilnej pomocy lekarskiej potrzebował pasażer na płynącym z Karlskrony do Gdyni promie "Stena Vision".

Do akcji zadysponowano dyżurny śmigłowiec Marynarki Wojennej stacjonujący na lotnisku w Babich Dołach.

- Z informacji, które uzyskaliśmy prom znajdował się 9 mil morskich na północny wschód od Rozewia - informuje kpt. mar. Grzegorz Łyko z biura prasowego Marynarki Wojennej. - Do akcji skierowany został dyżurujący w Gdyni śmigłowiec ratowniczy W-3RM "Anakonda". Dowodzona przez por. mar. pil. Adama Sołopę załoga podjęła chorego na pokład śmigłowca o godzinie 18:00. Tam chory znalazł się pod opieką lekarza pokładowego por. mar. lek. Roberta Hałasy. "Anakonda" skierowała się do Gdyni. Na lotnisku MW chory został przekazany obsadzie karetki pogotowia.

Codziennie Marynarka Wojenna utrzymuje w pełnej gotowości do startu dwie dyżurne maszyny ratownicze: śmigłowiec ratowniczy i samolot patrolowo-rozpoznawczy. W tym roku była to 2 akcja ratownicza na morzu z udziałem Marynarki Wojennej. Od początku lat 90-tych lotnicy morscy uczestniczyli w 503 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 258 osobom.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Komentarze  

Bartosz
0 #1 Bartosz 2011-02-04 18:58
"System" działa na pełnych obrotach
Zgłoszenie: 16,38
Podjęcie poszkodowanego: 18.00
To się nazywa pełna gotowość!!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account