Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImageKazimiera Kunecka pokieruje tarnowskim pogotowiem. Dotychczasowa główna specjalistka w szpitalu Szczeklika wygrała ogłoszony przez tarnowskie starostwo konkurs, zostawiając w pokonanym polu aż siedmiu konkurentów.

Wśród chętnych do objęcia schedy po Jacku Żaku, który rozstał się z posadą dyrektora stacji z końcem stycznia, były nie tylko osoby z Tarnowa, ale także z Krakowa, Nowego Sącza i Mielca. Wśród nich m.in. była szefowa tarnowskiego pogotowia - Wiesława Jarosz oraz ratownik Krzysztof Krzemień.

- Wybór był bardzo trudny. Ostatecznie za powierzeniem obowiązków dyrektor placówki pani Kuneckiej przeważyło jej ogromne doświadczenie zawodowe, zwłaszcza prawnicze, co przy prowadzeniu tego typu placówki jest niezwykle cenne - wyjaśnia Mieczysław Kras, starosta tarnowski.

Sama dyrektorka nie ukrywa, że będąc pracownikiem "starego" szpitala wielokrotnie, z powodzeniem, reprezentowała go w różnego rodzaju postępowaniach sądowych. - Mam za sobą 30 lat pracy, ukończone studia magisterskie w Lublinie i Krakowie, na co dzień poza szpitalem wykładam przedmioty prawnicze w szkołach podyplomowych - wylicza.

Nowa dyrektorka  już w środę odebrała nominację i została przedstawiona załodze. Do pracy ostro zabiera się od dzisiaj.

- Zostało niewiele czasu na przygotowanie oferty dla Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenie opieki całodobowej. Stąd tak szybkie przekazanie placówki w jej ręce - wyjaśnia Mieczysław Kras.

Kazimiera Kunecka zapowiada, że zaraz po tym chce bliżej przyjrzeć się poszczególnym filiom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i poznać problemy liczącej blisko 150 osób załogi.

 - W ostatnich latach atmosfera w pogotowiu nie była najlepsza. Świadczy o tym chociażby ilość osób, które przewinęły się przez fotel dyrektora. Z panią Kazimierą wiążę duże nadzieje. Może kobieca ręka sprawi, że w tej placówce, od której zależy zdrowie i życie wielu ludzi, wreszcie zapanuje spokój - mówi Mieczysław Kras.

Do załatwienia pozostaje jeszcze kwestia wyłonienia zastępcy dyrektora placówki, który będzie odpowiadał za kwestie medyczne. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account