Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ImageKazimiera Kunecka pokieruje tarnowskim pogotowiem. Dotychczasowa główna specjalistka w szpitalu Szczeklika wygrała ogłoszony przez tarnowskie starostwo konkurs, zostawiając w pokonanym polu aż siedmiu konkurentów.

Wśród chętnych do objęcia schedy po Jacku Żaku, który rozstał się z posadą dyrektora stacji z końcem stycznia, były nie tylko osoby z Tarnowa, ale także z Krakowa, Nowego Sącza i Mielca. Wśród nich m.in. była szefowa tarnowskiego pogotowia - Wiesława Jarosz oraz ratownik Krzysztof Krzemień.

- Wybór był bardzo trudny. Ostatecznie za powierzeniem obowiązków dyrektor placówki pani Kuneckiej przeważyło jej ogromne doświadczenie zawodowe, zwłaszcza prawnicze, co przy prowadzeniu tego typu placówki jest niezwykle cenne - wyjaśnia Mieczysław Kras, starosta tarnowski.

Sama dyrektorka nie ukrywa, że będąc pracownikiem "starego" szpitala wielokrotnie, z powodzeniem, reprezentowała go w różnego rodzaju postępowaniach sądowych. - Mam za sobą 30 lat pracy, ukończone studia magisterskie w Lublinie i Krakowie, na co dzień poza szpitalem wykładam przedmioty prawnicze w szkołach podyplomowych - wylicza.

Nowa dyrektorka  już w środę odebrała nominację i została przedstawiona załodze. Do pracy ostro zabiera się od dzisiaj.

- Zostało niewiele czasu na przygotowanie oferty dla Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenie opieki całodobowej. Stąd tak szybkie przekazanie placówki w jej ręce - wyjaśnia Mieczysław Kras.

Kazimiera Kunecka zapowiada, że zaraz po tym chce bliżej przyjrzeć się poszczególnym filiom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i poznać problemy liczącej blisko 150 osób załogi.

 - W ostatnich latach atmosfera w pogotowiu nie była najlepsza. Świadczy o tym chociażby ilość osób, które przewinęły się przez fotel dyrektora. Z panią Kazimierą wiążę duże nadzieje. Może kobieca ręka sprawi, że w tej placówce, od której zależy zdrowie i życie wielu ludzi, wreszcie zapanuje spokój - mówi Mieczysław Kras.

Do załatwienia pozostaje jeszcze kwestia wyłonienia zastępcy dyrektora placówki, który będzie odpowiadał za kwestie medyczne. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account