Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wśród pracowników Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego wykryto pięć przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Informację potwierdziła Marta Solnica, dyrektor placówki.
Testy wśród pracowników pogotowia przeprowadzono po tym, jak narzeczona jednego z ratowników zachorowała. Z objawami przypominającymi Covid19 zgłosiła się do szpitala zakaźnego, gdzie potwierdzono obecność w jej ciele wirusa SARS Cov2.

W związku z zakażeniem wytypowano do badań kolejnych pracowników pogotowia. U pięciu z nich w poniedziałek wieczorem potwierdzono zakażenie.

Zainfekowani pracownicy nie mają objawów choroby COVID-19. Wszyscye na razie przebywają w domach. Na kwarantannę skierowano również kilkunastu pracowników pogotowia, którzy mogli mieć z zakażonymi styczność.

 

Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego twierdzi, że do zakażeń nie doszło w miejscu i w związku z wykonywaną pracą. Zapewnia, że obowiązki pogotowia wykonywane są normalnie. - Na pewno taka sytuacja utrudnia pracę, ale mieliśmy już podobną, kiedy dwóch ratowników zaraziło się w szpitalu. Wtedy w kwarantannie było 18 osób. To jednak nie wpłynęło na pracę pogotowia - przekonuje Marta Solnica.

Procedury w takich przypadkach wyjaśnia Jarosław Ciura, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Typuje się osoby, które miały kontakt z zakażonymi i wysyła się je na kwarantanne. Jeśli są to pracownicy medyczni, to w ciągu siedmiu dniu wykonuje się im test na obecność SARS-CoV-2 - tłumaczy dyrektor kieleckiego sanepidu.

Źródło: https://kielce.tvp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account