Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powstała kolejna, naprawdę wyjątkowa przeróbka hitu „Ona by tak chciała”. Najnowszy cover, stworzony przez rzeszowskich ratowników medycznych, powstał z myślą o dzieciach zmagających się z rakiem. Piosenkę nagrał chory na chłoniaka 16–letni Mateusz.

To wyjątkowy cover – tak opisują nagraną przez siebie piosenkę i teledysk ratownicy medyczni wraz z Mateuszem. Jak mówią, scenariusz do niego napisało życie, a dokładniej nowotwór, z którą zmaga się 16–latek.

Chociaż diagnoza chłoniaka Hodgkina wywróciła świat chłopca do góry nogami, ten postanowił przekuć ją w coś bardzo ważnego. – Zdecydowałem nagrać się tą piosenkę, ponieważ chciałem utrzymywać dzieci i dorosłych na duchu i żeby zapomnieli o ciężkich chwilach, kiedy jest spotkają – mówi Mateusz.

„Siedzę na onko sam, Encorton działa w głowie. Wenflona w łapie mam, wyciągnąć go nie mogę. Odchodzę w ciemny kąt i kwaśną minę robię. I widzę, lekarz mknie, przy którym tracę mowę” – brzmią słowa „onkologicznej” wersji „Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari.

 

– Widać, że te dzieciaki potrafią się cieszyć i ten teledysk wpływa na to, że zapominają o tych przykrych chwilach – podkreśla Mateusz Mokrzycki, ratownik medyczny, a zarazem twórca teledysku.

W ciągu czterech dni utwór wyświetlono 750 tys. razy. – Wszystkie rovery, które tworzymy, to w sumie tworzenie dla idei; tu nie chodzi o wynik – podkreśla Mokrzycki.

16– letni Mateusz sam potrzebuje pomocy, i to tej finansowej, aby móc kontynuować walkę ze złośliwym nowotworem. Na stronie internetowej organizowana jest zbiórka pieniędzy na jego dalsze leczenie i rehabilitację. Na jego koncie brakuje jeszcze 200 tys. zł. Pomóc Mateuszowi można pomóc m.in. za pośrednictwem strony pomagam.pl.

Link do zbiórki dla Mateusza Rejowskiego: https://pomagam.pl/strzel-piataka

Źródło: tvp.info

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account