Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakup dwóch nowych karetek dla 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach wsparły lokalne samorządy. Jedna z nich posłuży Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Lubsku, druga ułatwi pracę personelowi żarskiego SOR-u.

400 tysięczna dotacja żarskiego starostwa pomogła przy sfinansować zakup ambulansu dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Lubsku. Karetka została przekazana tuż przed świętami. Nowy ambulans został poświęcony przez ks. Mariana Bumbula.

Druga z karetek przekazana została na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Do jej zakupu, ale i dwóch kardiomonitorów oraz dwóch respiratorów dołożyło się miasto Żary, kwotą 350 tys. zł. Ryszard Smyk, kierownik Pogotowia Ratunkowego podkreślał podczas uroczystości, że nowy sprzęt wspomoże w codziennej pracy ZRM, ale wpłynie pozytywnie na jakość i szybkość w działaniu. Ułatwi to pracę personelowi medycznemu, który będzie posiadał możliwość szybkiego i bezpiecznego transportu pacjentów w stanach ciężkich podczas przewożenia ich do specjalistycznych klinik i szpitali o wyższym poziomie referencyjności.

 

Pod koniec marca tego roku pięć fabrycznie nowych karetek na podwoziu MAN-a trafiło do żagańskiej filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. To inwestycja rzędu 2 mln zł. Od kwietnia jeżdżą one do pacjentów powiatu żarskiego i żagańskiego, zapewniając opiekę ponad 170 tysiącom mieszkańców. Wszystko za sprawą zmian w polskim systemie ratownictwa, który od dziewięciu miesięcy funkcjonuje jako państwowy. Do kwietnia do pacjentów z powiatu żarskiego i krośnieńskiego wysyłano zespoły Pogotowia Żarskiego, prywatnej firmy, która dotąd miała podpisany kontrakt z NFZ.

Obsługujące dziś mieszkańców powiatu, pogotowie żagańskie wchodzi w skład konsorcjum Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp., które 25 marca wygrało konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego w lubuskiem. Żagańskie pogotowie wraz z jeżdżącymi już do pacjentów 10 karetkami, ma już do dyspozycji 12 wozów i jest największym świadczeniodawcą w lubuskim. 

Czytaj wiecej: gazetalubuska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account