Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwóch agresywnych mężczyzn groziło śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego. Sprawcy byli pijani, naruszyli nietykalność cielesną ratowników. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia przy ulicy Kochanowskiego w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Około godz. 12.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o ataku na zespół ratownictwa medycznego. - Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, w rozmowie z ratownikami medycznymi ustalili, że zespół karetki został wezwany do mężczyzny z nagłym zatrzymaniem krążenia – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie.

 

- Na miejscu dwaj ratownicy zastali leżącego 35-letniego szczercowianina i jego 36-letniego kolegę. Widać było, że są pijani. Młodszy z mężczyzn odmówił badania i stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów, zaczął grozić ratownikom, a nawet próbował uderzyć jednego z nich. Jego kompan nie pozostawał dłużny i groził użyciem noża. Załoga karetki poprosiła o pomoc patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i przewieźli do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej: epiotrkow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account