Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stwierdzono rażące naruszenie prawa - tak urząd marszałkowski podsumował wyniki kontroli przetargów w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. Jeszcze w tym tygodniu zarząd województwa ma podjąć uchwałę o rozpoczęciu procedury odwołania Artura Borowicza ze stanowiska dyrektora WPR.

O nieprawidłowościach w WPR alarmują już od miesięcy działające tam związki zawodowe. Pisały o tym w licznych pismach, między innymi do wojewody, ministra zdrowia i marszałka województwa. Związkowcy podawali liczne przykłady niegospodarności i podejrzanych przetargów.

Kontrola w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. Drogie budowanie
Za niemal wszystkie roboty budowlane WPR płacił ostatecznie więcej, niż wynikało z umowy podpisanej po rozstrzygnięciu przetargu.

Tak było między innymi z adaptacją budynku w Szopienicach na potrzeby dyspozytorni i punktu stacjonowania dwóch karetek. Kosztowała ona aż 4 mln zł, o milion więcej, niż wynikało z przetargu.


Budowa punktu stacjonowania karetek w Świętochłowicach kosztowała prawie 2,5 mln zł – o 250 tys. zł więcej, niż było w umowie. Budowa nowej stacji w Gliwicach zamiast 4 mln zł kosztowała aż 7 mln zł. Regułą jest, że WPR kupuje karetki znacznie drożej niż inne pogotowia w kraju.

Wątpliwości wzbudziły też wydatki na prawników i polityka kadrowa, w tym zatrudnienie przez Borowicza na stanowisku wicedyrektorki ds. administracyjnych swojej życiowej partnerki Olgi Wilińskiej-Plichty. Wraz z kilkoma innymi osobami na kierowniczych stanowiskach na wniosek Borowicza dostawała co miesiąc premię w wysokości kilku tysięcy złotych, podczas gdy szeregowym pracownikom zaniżano wypłaty za nadgodziny.

Czytaj więcej: katowice.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account