Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od stycznia 2020 r. ratownicy medyczni otrzymają czwartą transzę podwyżki w wysokości 400 złotych brutto brutto, mają mieć także wprowadzoną klauzulę opt out - to efekt porozumienia zawartego między resortem zdrowia z przedstawicielami środowiska ratowników medycznych.

Jak czytamy, jest to Porozumienie zawarte 9 października między Ministrem Zdrowia a Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Sekcją Krajową Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność”.

Porozumienie zakłada, że od 1 stycznia 2020 r. średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia wraz ze wszystkimi innymi składnikami pochodnymi w przeliczeniu na jeden etat albo równoważnik etatu o kolejne 400 zł brutto brutto do ogólnej kwoty 1600 zł brutto brutto miesięcznie.

 

Taka podwyżka jest zagwarantowana dla ratowników medycznych zatrudnionych w szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego oraz izbach przyjęć posiadających oddziały niezbędne do działania SOR takie jak: pediatria, chirurgia ogólna, interna, chirurgia dziecięca i intensywna terapii oraz dla pielęgniarek systemu udzielających świadczeń zdrowotnych z zespołach ratownictwa medycznego u podwykonawców, także dla dyspozytorów medycznych nie będących pielęgniarkami systemu.

Dalsze rozmowy w kwietniu 2020 r.
W porozumieniu zapisano, że utrzymanie średniego wzrostu miesięcznego wynagrodzenia w wysokości 1200 brutto, brutto miesięcznie w przeliczeniu na jeden etat, wraz z pochodnymi będzie obowiązywał do 31.12.2020 r.
Porozumienie zakłada także wprowadzenie klauzuli opt out dla pracowników medycznych w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego niezalżenie od posiadanego wykształcenia nie później niż do 31 grudnia 2020 r.

Rozmowy na temat włączenia kwoty podwyżki do podstawy wynagrodzenia odbędą się w kwietniu 2020 r.
Po porozumieniem podpisali się: Waldemar Kraska, Dariusz Mądraszewski i Piotr Dymon.

Źródło: prawo.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account