Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Będzie więcej karetek i ratowników w nadmorskich miejscowościach w sezonie letnim. Jak informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie już w sobotę dodatkowy ambulans pojawi się w Świnoujściu.

W sezonie letnim w miejscowościach nadmorskich na potrzeby mieszkańców i turystów oddano siedem dodatkowych ambulansów. Jeden z nich już w sobotę pracował będzie w Świnoujściu; pozostałe trafią do Międzyzdrojów i Dziwnowa oraz do Darłowa, Ustronia Morskiego, Mielenka i Pobierowa, gdzie poza sezonem nie stacjonuje żadna karetka.

Zameldują się tam 24 czerwca i zostaną do końca sierpnia.

 

Liczbę i rozmieszczenie zespołów ratownictwa medycznego WSPR na terenie naszego województwa ustala wojewoda zachodniopomorski w planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zgodnie z nim w 42 miejscowościach Pomorza Zachodniego czuwają przez całą dobę 82 zespoły ratownictwa medycznego. To w sumie 180 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy każdej doby.

Według danych WSPR w Szczecinie podczas sezonu w miejscowościach nadmorskich karetki wyjeżdżają do pacjentów maksymalnie kilkanaście razy dziennie.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account